Чи можна їсти кавові зерна?

Деякі люди з задоволенням гризуть кавові зерна. І навіть використовують їх для приготуванні кулінарних шедеврів.

Тим не менше, частина з них задається питанням: а чи не небезпечно це для здоров'я. Чи можна вживати зернятка в їжу і яким ефектом вони володіють?

Трохи історії про жуванні кавового зерна в цілісному вигляді

Відомо, що вживання кави спочатку полягало саме в розжовуванні кавових зерен. Цьому люди навчилися, повторюючи за дикими козами, яким дуже подобалися кавові зернятка. Справа в тому, що пастухи помітили, що кози, які їли листя і плоди з кавових зерен, відрізнялися підвищеною активністю і були бадьорі. Саме заради ефекту бадьорості люди і почали розжовувати кавові зерна.

Африканські племена регулярно використовували зерна в якості енергетичного підживлення під час тривалих переходів. А для того, щоб отримати не тільки бадьорість і прилив сил, а й не відчувати почуття голоду - змішували кавові зернятка з тваринним жиром і скачували масу в кульки. Такий варіант їжі довго зберігався, при цьому він дозволяв диким африканським племенам зарядитись силами для подолання пустелі.

Звичайно, сьогодні сирі зерна вже не їдять, замінивши їх обсмаженими, які, до слова, приносять велику користь організму.

Користь жування зерен

Можливо ви вже знаєте, що в кавовій сировині міститься велика кількість ефірних масел, які і забезпечують порції вашого улюбленого напою настільки яскравий смак і розкішний аромат. Крім ефірів в зернятках містяться летючі речовини, кислоти, які впливають на ротову порожнину. Вченим вдалося довести, що вони не тільки освіжають подих, а й здатні боротися з патогенними мікроорганізмами, які у великій кількості мешкають в роті людини.

Корисно знати

Італійські вчені виявили, що жування кавових зерен забезпечує чистку язика, ясен і зубної емалі, що дозволяє людині уникнути розвитку карієсу. Також зернятка корисні і для внутрішньої поверхні щік. Оскільки при їх жуванні счищается шар патогенних мікроорганізмів, які здатні привести до розвитку кандидозу ротової порожнини або «нагородити» людини «географічним» мовою.

Можна сміливо сказати, що жування кавових зерен - це ідеальна альтернатива жувальній гумці.

А в невеликих дозах кавові зерна здатні маскувати й придушувати запах алкоголю. Однак, якщо ви випили занадто багато алкоголю, то вас не врятують ні кавові зерна, ні традиційна жувальна гумка.

Протипоказання жування кавових зерен

Вам слід знати, що кавові зерна дуже тверді. Тому для їх розжовування необхідно докласти чимало сили. Саме тому не рекомендується жувати кавові зерна людям з тонкою зубною емаллю і слабкими зубами.

У великій кількості кавові зерна володіють тим же ефектом, що і ваш улюблений кофеїн містить напій. Тому не варто захоплюватися їх вживанням всім тим, хто страждає від підвищеного тиску або має недуги, пов'язані з функціонуванням серцево-судинної системи.

Чому каву подають з водою

Дуже часто каву подають разом зі склянкою води. Звідки пішла така традиція і навіщо взагалі потрібно запивати кавою водою?

Вважається, що воду до кави подавали ще в Греції, оскільки в спеку насолоджуватися гарячою кавою – не просто мистецтво, вода допомагала охолонути і освіжитися. Пізніше воду до кави стали подавати і в Туреччині, а потім вже традиція прийшла в інші європейські країни, серед яких першими стали подавати воду до кави у Відні, до фірмового кави по-віденськи.

А нині пити каву разом зі склянкою води стало мало не обов'язковим атрибутом правильного споживання кави. І як не дивно вода, що подається до кави, допоможе не тільки з великим задоволенням насолодитися кавою, але корисна для здоров'я.

Адже ковток води після кави очищає рецептори і тому після води смак кави відчувається знову в повному обсязі. Крім того чергування кави і води знижує концентрацію кофеїну (який, як відомо, підвищує тиск) і нормалізує серцевий ритм. І ще вода змиває пігмент, який осідає на зубній емалі і тому позбавляє від появи жовтого нальоту.

Яка ж вода найкраще підійде до кави? Найпоширеніший варіант – це прохолодна кип'ячена або фільтрована вода. Хоча є любителі додавати в воду трохи лимонного соку. Або ж можна використовувати мінеральну і навіть газовану воду – в принципі будь-яких особливих вимог до води, яка подається до кави немає. Так що тут скоріше справа смаку.

x
Вхiд

Ваш Email
Ваш Пароль
Увiйти
Реєстрація
Повiдомлення

Iм'я
Email
Повiдомлення
Вiдправити повiдомлення