Найвідоміші кавомани

Вже стільки раз твердили світу, що кава стимулює творчість та загострює образне мислення. Багато людей мистецтва і науки віддавали належне цьому чарівному напою.

За недовгу історію Європи кава встигла отримати довжелезний список знаменитих шанувальників.

Наполеон Бонапарт

Його любов до кави була схожа на пристрасть. Він обожнював напій, пив його в будь-який час дня і ночі. Коли з політичних міркувань, імператору довелося блокувати поставки з Англії – а саме звідти йшла кава – Наполеон дуже страждав від цього. Він вважав каву краще за всі скарби світу, і під час заслання на острові Святої Єлени єдине, що примиряло його з ситуацією, був улюблений напій.

Вольтер

Вольтер прославлений, як потужний філософський розум свого часу, великий письменник і мислитель. Можливо, всім цим досягненням якось допомагали 50 щоденних чашок кави? Не намагайтеся повторити цей рекорд самостійно, такі дози звичайній людині просто не під силу. До речі, Вольтер осоромив тих, хто готував йому передчасну смерть від непомірного споживання. Він благополучно дожив до 84 років, за тодішніми мірками просто розкішний показник.

Оноре де Бальзак

Його глибокі дослідження людської натури досі є неперевершеними зразками психологічної прози. Каву знаменитий француз пив просто неймовірними дозами, кавник супроводжував його в будь-якій подорожі. Коронний рецепт класика включав однакову кількість кави і води. Якщо ж зварити каву не було ніякої можливості, великий прозаїк просто жував смажені зерна. Воістину, любов не знає перешкод!

Бетховен

Людвіг Ван Бетховен був по-німецьки грунтовний в своїй пристрасті. Хороша кава, на його думку, варилась з 60 зерен, ні більше і не менше. Каву великий композитор готував чудово. Правда, цим його кулінарний талант і обмежувався, готувати все інше він не вмів від слова «зовсім».

Віктор Гюго

Ось де ми бачимо справжню відданість улюбленому напою! Автор «Знедолених» не тільки пив каву, а й використовував замість туші для малювання. Його кавові картини досі зберігаються в Луврі.

Жорж Санд

Вважала, що тільки кава може підтримувати її натхнення на продаж, як вона називала свою літературну творчість. Санд обожнювала дуже міцний напій, за що постійно отримувала закиди від чоловіка, який турбувався про її здоров'я.

Сальвадор Дали

Маестро не тільки пив каву, а й проливав його на себе і свої роботи, барвисто описуючи свої відчуття від подібного досвіду. Незрозуміло, навіщо він це робив? А що ви хочете від генія ...

Любові до кави покірні не тільки всі віки, але і різні епохи. Кава розбурхує уяву, розкриває інтелектуальний потенціал, зігріває душу і серце. Пошукайте і ви натхнення в чашечці міцного, ароматного, підбадьорливого напою.

Турецька кава і ЮНЕСКО

Існує безліч способів приготування кави, проте, кава по-турецьки – це напій, який зупиняє час. Так кажуть самі жителі Туреччини. І у тих, хто хоч раз спробував справжню турецьку каву, немає причин не погодитися з ними.

Кава по-турецьки – досить міцний напій з невеликою кількістю води; побутує навіть думка, що приготувати його правильно дуже важко.

Ймовірно, вам відомо, що колишня Османська імперія входила до складу Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ще з 1983-го по 1989 рік. У 2013 році Туреччина знову була обрана в престижний міжнародний комітет. Цікавим є той факт, що в цьому ж році кави по-турецьки була зарахована до списку нематеріальних об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Жителі Туреччини по праву пишаються чудовим національним кавовим напоєм. Неповторні смакові якості турецької кави вже оцінили експерти багатьох країн. Крім кави, в список нематеріальних об'єктів Туреччини входить також театр тіней Карагез, танець обертових дервішів, свято Навруз.

Напевно тепер вам захотілося спробувати чудову каву по-турецьки. Не забудьте купити натуральну зернову каву, щоб ваш напій вийшов дійсно «турецьким»: міцним, ароматним та підбадьорюючим. Свіжообсмажена арабіка тонкого помелу – це те, що вам потрібно.

x
Вхiд

Ваш Email
Ваш Пароль
Увiйти
Реєстрація
Повiдомлення

Iм'я
Email
Повiдомлення
Вiдправити повiдомлення