Ще кілька слів про історію кави…

Географічно місце походження кави визначають як територію сучасної Ефіопії. Результати археологічних розкопок дозволили зробити висновок, що дикоросла рослина кави мешкає в цих районах так само давно, як і людина.

Кава, як і багато інших чудових речі, була відкрита випадково. Про відкриття кави існує безліч легенд. Найвідоміша з них розповідає про ефіопського пастуха овець по імені Калді з містечка Каффа. Одного разу трапилося так, що йому було важко заспокоїти овець і зібрати їх на нічліг. Весь день вівці жували глянцеві тверді листя і червоні ягоди кавового дерева. Пастух сам спробував ягоди, і незабаром став так само енергійним. Потім він кинув кілька ягід в багаття, навколо рознісся чудовий аромат. Пізніше комусь прийшла в голову думка потовкти ягоди і змішати з гарячою водою для пом'якшення їх терпкого смаку. Так зерна кава і стала напоєм.

Чутки про цей напій досягли берегів Європи в XVII столітті. Венеціанські купці першими стали торгувати кавою, доставляючи зелені зерна з порту Моха. З Італії каву експортували в решту Європи: Марсель, Амстердам і Лондон.

У XVIII столітті в епоху Просвітництва кава стала саме тим напоєм, який був затребуваний століттям розуму, просвітницької думки та інтелектуальної дискусії.

 

Кава країн світу

Каву люблять все, але у всіх країнах по-різному. Це можна спостерігати просто перегортаючи кулінарну книгу з рецептами заварювання кавового напою. В цьому немає нічого дивного, бо сам напій, а точніше кавові зерна підкорювали світ поступово.

Спочатку вони з'явилися в Єгипті у Арабів, потім потрапили на Кіпр і до Туреччини, де напій звели мало не до небес. В Європі напій з'явився набагато пізніше. Саме тому рецептури приготування та інгредієнти так різняться між собою.

В Індії місцеві жителі люблять пити напої на основі кави, додавши в нього велику кількість цукру і молока. Таке поєднання дозволяє пом'якшити їм пряну і дуже гостру їжу, складову більшу частину їх національної кухні. У Судані в напій кладуть гвоздику і багато прянощів. Подають каву чорним в спеціальному глечику.

У Туреччині, що залишилася на дні чашки гуща використовується для ворожіння. Щоб приготувати тут кави в спеціально призначеної для цього посуді під назвою «ібрік», потрібно помістити в неї воду, цукор, гущу і довести все до кипіння. Виходить дуже міцний і густий напій.

Араби люблять солодку каву, французи п'ють каву з додаванням цикорію з пилок, в Нідерландах люблять міцну каву з цукром. До нього також подають вершки в окремому посуді і стакан води.

Італійцям належить рецепт винаходу популярного на весь світ еспресо. Його готують в спеціальних кавоварка і подають без вершків в дуже маленьких чашках. Справа в тому, що еспресо дуже міцний і сильно бадьорить, заряджаючи енергією на цілий день. Саме тому його не можна пити на ніч якщо ви плануєте цієї ночі гарненько виспатися.

Вважається, що якою б напій на основі кави не готувався, найкраще зварити його з свіжомелених зерен, що зберегли в собі аромат і весь смаковий букет. Перемелювати теж потрібно в механічної кавомолці, яка зберігає більше цих речовин.

x
Вхiд

Ваш Email
Ваш Пароль
Увiйти
Реєстрація
Повiдомлення

Iм'я
Email
Повiдомлення
Вiдправити повiдомлення