Дослідження: кава з медом – найкращі ліки від кашлю

У пошуку альтернативи традиційним лікам для боротьби з кашлем іранські вчені виявили, що кава з медом сприяє якнайшвидшому лікуванню кашлю.

Кашель, як правило, є одним із симптомів застуди. Також від кашлю можуть страждати в результаті інфекції верхніх дихальних шляхів. Такі напади кашлю тривають більше трьох тижнів. Бажаючи позбутися від таких мук, пацієнти готові приймати навіть найсильніші лікарські препарати, у яких, як всі ми знаємо, є цілий ряд побічних ефектів. До таких препаратів належать кодеїн, антигістамінні препарати і бронходилататори.

Як повідомляє німецький медичний журнал «Gesund-magazin», іранські дослідники знайшли альтернативний метод лікування кашлю. Він криється в простому рецепті: кава з медом. Повідомляється, що в дослідженні брали участь особи, які страждають від нападів кашлю більше трьох тижнів. Одна група пацієнтів протягом восьми днів щодня брали каву з медом, а друга – традиційні лікарські препарати. В результаті, через тиждень у пацієнтів першої групи прогрес в лікуванні виявився набагато істотніше.

Чи можна пити каву на ніч

Чи можна пити кава на ніч? Велика частина людей впевнена, що випита на ніч кава не дасть заснути. Однак є і зворотна версія, ніби якщо пити каву перед сном, то легше заснути, оскільки кава має заспокійливу снодійним дією.

Фахівці і медики довгий час вважали (і запевняли всіх людей), що кава має виключно тонізуючу дію, і тому пити її на ніч не рекомендується – інакше може з'явитися проблема зі сном. Що підтверджує першу версію. Але в нинішній час деякі лікарі погоджуються, що випита на ніч кава може дійсно сприяти засинанню.

Це може бути пов'язано з біологічним годинником людини, відповідно до якого всі люди діляться на «жайворонків» і «сов». У випадку з «жайворонками» випита на ніч кава найчастіше може перешкодити заснути. Ну а «сови» можуть пити на ніч каву без шкоди для засинання.

Також слід врахувати, скільки кави споживає людина. Якщо п'є в середньому одну або дві чашки, то в цьому випадку кава буде надавати тонізуючий ефект, що завадить сну. Ну а на тих людей, хто випиває за день три і більше чашок кави, випита на ніч або пізно ввечері чашка може викликати несильний снодійний ефект.Вчені довели, що у великих кількостях кофеїн буде вже не бадьорити, а навпаки – розслабляти і загальмовувати свідомість.

Однак (і з цим згодні всі фахівці і медики) все-таки не варто використовувати каву для засинання, а знайти який-небудь інший спосіб. Адже кава негативно впливає на якість сну, а значить завадить повноцінному відпочинку організму, що обов'язково в результаті позначиться на вашому стані і здоров'ї.

x
Вхiд

Ваш Email
Ваш Пароль
Увiйти
Реєстрація
Повiдомлення

Iм'я
Email
Повiдомлення
Вiдправити повiдомлення