Кофейная Карта,
Первый Кофейный Портал Украины

Последние публикации о кофе

Що таке кава. Шлях від зерна до чашки. Частина 2

Продовжуємо знайомити любителів кави з тим, яким чином їх улюблений напій потрапляє в їх щоденну чашку.

Першу частину читайте тут Що таке кава. Шлях від зерна до чашки. Частина 1

  • Міллінг

Отже, у фермера вийшло видалити деякі непотрібні частини кавової ягоди, але поки ще не все. Далі зерна поміщаються в машину для лущення, де з зерна, що пройшло миту обробку, буде видалена пергаментний оболонка, а з зерна, що пройшло суху - вся висохла скоринка.

Після всього цього на зернах все ще залишається срібляста оболонка, і вони можуть бути додатково відполіровані для її видалення. Цей крок необов'язковий, але поліроване зерно цінується вище, ніж невідполіроване.

Потім зерно сортується за якістю. На цій стадії можуть бути відсіяні занадто дрібні або ті що містять помітні дефекти зерна. Також відбраковуються зерна, постраждалі від комах або зазнали зайвої ферментації.

  • Експорт зерна

На цій стадії ми маємо зелені кавові зерна, готові до відправки на експорт або продаж на внутрішньому ринку. Обсяг світового ринку кави змінюється нерівними стрибками, але вважається, що в вирощуванні і обробних виробництвах зайнято близько п'яти мільйонів людей по всьому світу.

  • Дегустація та оцінка кави

Для того, щоб переконатися в якості зеленого зерна, дегустатори спеціально обсмажують на пробу невеликі партії. Зерна також оцінюються за зовнішнім виглядом, кольором і ароматом. Дегустатори можуть вирішити змішати зерна з різних партій і навіть різних сортів, щоб домогтися потрібних якостей в смаку. 

  • Обсмаження

Тепер зелені зерна обсмажуються при високій температурі. Існує безліч режимів температури і тривалості обсмаження зерна, кожен з яких допомагає акцентувати специфічні якості зерна.

Обсмажувальники кави виробляють власні профілі обсмажування для зерна з різних джерел. Регіон походження, сорт, метод обробки і бажані смакові якості - все це грає свою роль у визначенні того, як саме буде обсмажувати зерно.

Ось деякі профілів обсмаження, які часто зустрічаються:

"Коричне" - недорозкрита солодкість, трав'яниста, кислотна.

Світле обсмажування - світло-коричневий колір, зберігає вихідні характеристики зерна, складна кислотність.

Американське обсмажування - помірно світло-коричневий колір, характер зерна все ще збережений. 

Сіті - середньо-коричневий колір. 

Фул Сіті - злегка темно-коричневий колір, помітно "смажений" аромат.

Віденське обсмажування - помірно темно-коричневий колір, виступання масел на поверхні зерен, гіркувато-солодкий смак, низька кислотність, вихідні характеристики зерна приглушені.

Французьке обсмажування - темно-коричневий колір, зерна блискучі, вихідний смак практично невиразний.

Італійське обсмажування - майже чорний колір, сильно блискучі, кислотність слабка або відсутня, тонке тіло.

Важливо пам'ятати: це тільки орієнтири. У кожного є свої переваги в обсмажуванні, але в світі спешелті кави вважається, що чим світліше обсмажування, тим краще.

  • Налаштування помелу і способи заварювання

Ну ось, ви вже близькі до того, щоб, нарешті, випити свою каву! Для обсмаженої кави вибирається помел, який відповідає вибраному способу заварювання. Наприклад, помел для еспресо повинен бути більш тонким, ніж для френч-преса.

Існує маса способів варити каву. Кожен дуже сильно впливає на смак кави у вашій чашці. Окреме задоволення в світі кави - експериментувати з різними видами обсмаження, техніками помелу і способами заварювання, щоб відчути справжнє розмаїття смаків цього напою.

Від зерна до чашки довгий шлях, і кожен крок на цьому шляху впливає на підсумковий результат. Просто захоплює дух, як подумаєш, скільки роботи було зроблено, щоб донести цю чашку до вас - і як багато різних чашок різних сортів, методів обробки, технік помелу і способів заварювання ви можете спробувати. Спробуйте просто запитати про це в наступний раз, коли опинитеся в кав'ярні.

 

Читать дальше
Їж і пий: італійський виробник кави почав випускати їстівний посуд

Головна кавова компанія в Італії Lavazza вже дуже скоро запропонує своїм шанувальникам їстівні чашки, що може стати гарною альтернативою одноразовому посуду з пластику.

Їстівні чашки будуть подаватися в кав'ярнях по всьому світу під слоганом Mangia e bevi ( "Їж і пий"). У даний час проект знаходиться на стадії сертифікації.

Віце-президент компанії Джузеппе Лавацца каже, що ідея їстівної чашки з'явилася ще сім років тому. За цей час компанія протестувала кілька постачальників і різні мікси матеріалів. В результаті було вирішено зупинитися на продукті болгарської компанії Cupffee: її чашка виготовляється з суміші злаків.

Читать дальше
Анекдот дня: Кава - отрута

- Як? Ви п'єте каву ?! - вигукнув молодий лікар, побачивши свого пацієнта. - Це неможливо, тому що для вас кава - це отрута!

- Але, ймовірно, дуже повільна, тому що я п'ю його вже шістдесят років.

Читать дальше
Не більше двох чашок кави в день продовжать життя, - вчені

Щоденні ритуали з випивання кави в обсязі не більше 2 чашок дозволять продовжити життя. До такого висновку прийшли вчені Гарвардського університету з'ясували, передають ЗМІ.

Вони вважають, що якщо взяти все населення окремої країни за 100%, то пару чашок кави в день знизить ризик самогубства на 50%.

Також лікарі стверджують, що запах кави знімає стрес: досить просто іноді відвідати кав'ярню і побути там хвилин 20.

Крім того, симптоми хвороб Альцгеймера і Паркінсона послаблюються, якщо кожен день пити свіжозаварений кави.

Читать дальше
Що таке кава. Шлях від зерна до чашки. Частина 1

Кожен день у всьому світі випивається більше двох з чвертю мільярдів чашок кави.

Приблизно дві третини американців п'ють каву щодня, за рік у них набігає 18 з половиною галонів (близько 70 літрів) - і це дрібниці порівняно з Фінляндією, де випивають в середньому в три рази більше.

Кава - важлива частина нашого життя, де б ми не знаходилися. Але чи знаємо ми, що ми п'ємо і звідки вона до нас приходить? Для того, щоб любителі кави могли розібратися, яким чином їх улюблений напій потрапляє в їх щоденну чашку, написана ця історія - від зернятка до чашки.

  • Вирощування кави - справа нешвидка

Несмажена кавова ягода - це фактично насіння кавового дерева. У нього існує кілька видів, з яких найпоширеніше - 75-80% відсотків усієї виробленої кави в світі - є Coffea arabica, в той час як Coffea canephora, більше відома як "робуста", використовується у виробництві в кількості 20%.

Свіже насіння проростає приблизно за два з половиною місяці, в той час як більш старому насінню може знадобитися і шість. Молоді рослини досить ніжні і, як правило, ростуть, будучи накритими тканиною, що захищає їх від агресивного зовнішнього середовища.

Має пройти ще три-чотири роки, перш ніж кущ зможе приносити врожай, гідний стати якісною кавою. Рослини зацвітають, і за період від 30 до 35 тижнів на місці квіток зріють ягоди.

  • Збір та обробка кавових ягід 

Як правило, кавові ягоди починають збирати з дерев, які досягли віку 4-5 років. У більшості країн-виробників кави врожай збирається раз на рік, хоча в деяких країнах, як, наприклад, в Колумбії, рослини цвітуть і, відповідно, приносять урожай два рази на рік.

Сам збір ягід у багатьох країнах залишається дуже трудомістким процесом, який часто виконується вручну - як через дешевизну праці в цих країнах, так і через  складність рельєфу місцевості, на якій ростуть дерева. 

Фермер дізнається, що ягоди можна збирати, коли вони стають яскраво-червоними. Далі ягоди або зриваються вибірково, або збирач захоплює всю гілку і одним рухом зриває всі ягоди, незалежно від їх кольору. Зелені можуть бути залишені в урожаї, що, звичайно, позначиться на смаку кави, не кращим чином.

Якщо ягоди зриваються по одній, збирачі повернуться до цього ж дерева через кілька днів, щоб зібрати ягоди, які встигнуть дозріти до того часу.

  • Обробка зерен

Те, що ягоди зібрані, не означає, що робота фермера на цьому закінчена: тепер їх потрібно обробити, щоб витягти з ягоди зерно.

Кавова ягода являє з себе зерно, оточене послідовно шарами сріблястої та пергаментної оболонок, пектину, м'якоті і шкірки, що означає необхідність зняти всі ці зовнішні шари. Це повинно бути зроблено незабаром після того, як урожай зібраний, щоб уникнути псування ягід.

Ягоди можуть бути оброблені різними способами, але найбільш поширеним є два: суха та мита обробка.

Суха обробка

У цьому найстарішому з відомих методів обробки зовнішня оболонка залишається на ягодах аж до того моменту, коли вони потрапляють на млин. Спочатку ягоди упорядковано: відкидаються недостиглі, перестиглі та пошкоджені. Сортування зазвичай виконується вручну.

Потім ягоди залишають сушитися на сонці на рівній поверхні з бетону або каменю, і регулярно перевертають руками, щоб висушування було рівномірним, протягом наступних чотирьох тижнів. Цей метод поширений в країнах з сонячним кліматом, таких, як Ефіопія і Бразилія.

Мита обробка

В даному процесі зовнішні оболонки видаляються з зерна до того, як починається сушка. При цьому використовується спеціальне обладнання та велика кількість води. При зануренні ягід в воду більшість недостиглих та пошкоджених спливає, тому їх легко виявити.

Шкірка і частина м'якоті видаляються при пропущенні через спеціальну машину. М'якоть, що залишилась, потім або розкладається в процесі ферментації, або зчищуєтся механічним чином. За процесом ферментації треба уважно стежити, щоб переконатися, що в зерно не проникнуть небажані запахи. Зерно, оброблене митим способом, зберігає шари сріблястою і пергаментним оболонок, і висихає до вологості приблизно 10-12%.

Продовження читайте тут: Що таке кава. Шлях від зерна до чашки. Частина 2

Читать дальше
5 причин купить термокружку в холодное время года

Долгая зима, которая длится в наших краях значительно дольше трех календарных месяцев, требует внимательного отношения к вопросам сохранения тепла. 

Теплую одежду и обувь, подвижность, быстрые прогулки, отсутствие простуд и термокружка - самые важные вещи для счастливой зимы. 

экологичность

Стаканчики, в которые разливается кофе на вынос, сделанные с добавлением пластика - иначе они бы протекали от горячих напитков. Эта посуда не перерабатывается и прямым ходом направляется на свалку, увеличивая и так большое количество отходов. Именно поэтому во всем мире набирает обороты формат «My cup, please» ( «В мою кружку, пожалуйста»), а в некоторых заведениях даже делают скидку на напиток, если вы не пользуетесь одноразовой посудой.

экономичность

Любимая многими кофе на вынос, без которой трудно представить себе утро и в будни, и в выходные, обходится в кругленькую сумму. Только задумайтесь - на эти деньги вполне можно позволить себе поездку в какую-нибудь европейскую страну!

качество

Заваривая кофе или чай самостоятельно, вы всегда будете уверены в качестве воды, кофейных зерен и чайного листа, которые могут предложить только лучшие кафе.

индивидуальность

Крепкий или слабее, с сахаром или без, с коровьим, козьим, соевым или кокосовым молоком, с маршмеллоу или сиропом - вы сами себе бариста и можете создать для себя идеальный напиток.

сохранение температуры

Термокружка помогает наслаждаться любимым напитком дольше - если раньше даже 10-минутная пауза была критической для его температуры, то теперь вы можете пить его в течение часа и более. Это означает, что ни длинная прогулка, ни далеко автомобильное путешествие не лишат вас возможности наслаждаться любимым кофе.

 

Читать дальше
x