Кофейная Карта,
Первый Кофейный Портал Украины

Последние публикации о кофе

Як вибирати воду для кави

Сьогодні ми навчимо вас вибирати воду для кави. А її хіба треба вибирати? - спитаєте ви. Виявляється, так. 

Але не лякайтесь, основами органічної хімії та інших наук навантажувати не будемо. Щоб пити каву виняткового смаку, потрібно всього лише купити для його приготування воду з урахуванням парочки рекомендацій. Ми зібрали їх в простий та акуратний списочок. 

Чому важливо пити каву, приготовану на правильній воді

Можливо, і ви потрапляли в таку ситуацію. Пробуєш в закладі той чи інший кавовий сорт, приходиш в захоплення від смаку, купуєш чудові зерна, летиш додому, щоб зварити божественний напій ... Вариш, пробуєш, а смак не той. Бувало? Так ось найчастіше справа в неправильній воді.

Немає в цьому нічого дивного, яка ж кава без рідини? До слова, той же еспресо на 98% з неї складається. І одна вода смак зерен повніше розкриє і перетворить, а інша вб'є все задоволення. Звичайно, важливі і сорт, і обсмажування з помелом, і кавові ритуали, але рідина не тієї якості і складу легко все це нівелює.

Найкраще готувати і пити каву на воді без газу і мінералів, в ідеалі - на природній з льодовика або гірського ключа. Але як таку добути, та ще й з правильним складом? Сучасні супермаркети допоможуть знайти потрібне, ваше ж завдання звертати увагу на ряд показників. 

Вибирайте воду для кави правильно

Досить один раз вивчити водний склад у різних виробників, одного разу вибрати відповідне, щоб потім пити каву саме з тим смаком, який у неї має бути. Показники, які вам потрібні:

 • pH. Шукайте нейтральну воду, показник у якій в межах 6.5-7.5. Якщо pH занизький, кава буде гірчити, якщо вище норми - стане «плоскою», позбавленою смаку.
 • Мінералізація 1 - загальна. Тим смачніше вийде ваш напій, чим ближче показник мінералізації до позначки 150 мг/л. Межі 75-250 мг/л. Чим більше в рідини мінеральних солей, тим вона жорсткіше, чим менше - тим м'якше. Ні зайво тверда, ні м'яка вода на кавовий смак позитивно не впливають.
 • Мінералізація 2 - по окремих елементах. Якщо ви маєте намір заморочитись, то запам'ятайте: найсмачніша кава вийде на воді, де мало гідрокарбонатів, кальцію і натрію, але відносно високий вміст магнію. Натрій спотворює сприйняття кислинки і солодких смакових нот, тому такої солі не повинно бути більше 10 мг/л. Щодо кальцію, то його норма 51-68 мг/л.

Звичайно, ці параметри лише основа. А смак завжди сприймається індивідуально. Тому навіть тут є місце експериментам. Спробуйте наші рекомендації і поділися новим досвідом.

Читать дальше
Види кави, які обов'язково варто спробувати. Частина 1

Сьогодні ми розповімо вам про види кави, які вам обов'язково слід спробувати. Це саме ті напої, які допоможуть прокинутися з ранку і зарядитися енергією на цілий день!

 • Мокко

З'явився в самому серці батьківщини кави Ефіопії і демонструє найсильніші сторони цього чудового напою. Спробувавши його, ви зрозумієте, чому через сотні років після свого виникнення він залишається одним з найпопулярніших сортів в світі.

Згідно зі старовинною легендою, пастух на ім'я Калдім звернув увагу на дивну поведінку своїх кіз, після того як вони з'їдали невідомі червоні ягоди на кущах. Тварини скакали, бігали і були активнішими, ніж зазвичай. Заінтригований пастух також вирішив спробувати ці ягоди і відчув небувалий приплив бадьорості.

Він відправився в місцевий монастир, щоб продемонструвати монахам свою знахідку. Однак, ченці сприйняли його відкриття насторожено, вважаючи, що ягоди були підступами злих сил. Вирішивши позбутися диявольських плодів, монахи кинули їх у вогонь. Але через кілька хвилин кімната наповнилася чудовим, ні на що не схожим ароматом. Перелякані монахи дістали зерна з вогню і стали затоптувати їх, щоб погасити вогонь, подрібнивши їх. Потім зерна помістили в глечик і залили їх водою, щоб остаточно загасити. 

На наступний ранок один з ченців випадково ковтнув напій з глечика, і йому дуже сподобалося. Так люди вперше дізналися смак кави. Звичайно, це тільки красива легенда, і ніхто не знає, як все було насправді. Але перші історичні свідчення про вживання напою, що бадьорить дійсно знайдені у древніх цивілізацій Ефіопії. Звідти кава мокко потрапила до Єгипту та Ємену, а потім поширився по всьому Близькому сходу.

Сьогодні каву в первозданному вигляді вирощують тільки в Ємені, за тими ж технологіями, що і 300 років тому. А назва "мокко" походить від імені Єменського міста-порту Моха, звідки в 17 столітті каву поставляли в усі країни Європи.

Чому ви повинні спробувати цю каву? 

Щоб розуміти дух походження кави, потрібно почати з першоджерела. Поціновувачі кави вважають, що справжній мокко складається з зерен single origin, тобто одного сорту, причому вирощених в одній певній місцевості.

 • Кава по турецьки

Всупереч поширеній думці, кава по-турецьки не виростала в Туреччині, вона названа так через незвичайний спосіб приготування, поширений саме в цій країні.

Для приготування кави по-турецьки, вам знадобиться дуже тонко змелена кава і турка (невелика мідна посудина з довгою ручкою). На 90 мл води беруть одну столову ложку кави. Налийте в турку необхідну кількість води і поставте її на вогонь. Коли вода почне нагріватися, насипте в воду кави і чайну ложку цукру (опціонально). Коли кава почне занурюватися в воду, а вода стане досить теплою, щоб розчинити цукор, перемішайте майбутній напій ложкою. Помішуйте, поки кава не почне пінитися. 

Знімати з вогню турку слід, коли на поверхні з'явиться щільне кільце піни. Утримуйте каву на стадії спінювання якомога довше, не даючи їй закипіти. В остаточному підсумку, чим більше піни, тим смачніше напій.

Чому ви повинні спробувати цю каву?

По-перше, вона була включена до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО в 2013 році. По-друге, це справжня квінтесенція турецької гостинності і культурних традицій. По-третє, це просто дуже смачно!

Продовження читайте у наступних статтях

Читать дальше
Зачем нужна правильная кофемолка?

Выдумывать определения понятию, смысл и назначение которого и так заложено в названии, затея бессмысленна. Поэтому давайте сформулируем, зачем кофемолка функционирует. 

Цель помола зерен - сделать так, чтобы площадь поверхности зерна стала оптимальной для правильной экстракции (извлечения вкусовых веществ с кофе). Оптимальный размер частицы зерна для каждого метода приготовления кофе разный, отсюда и разнообразие кофемолок, на типах которых мы и остановимся. Кофемолки бывают ножевыми и жернова.

Ножевые - простые недорогие механические устройства, оснащенные мотором, к которому прикреплен механический нож, похожий на серп. Зерно засыпают, накрывают крышкой, нажимают на кнопку и нож, вращаясь по кругу, измельчает зерна. Единственное преимущество такого метода - скорость и доступная цена. 

А недостатки достаточно серьезные. Величина помола здесь никак не регулируется и не поддается контролю - устройство размалывают зерно в пыль. А еще остаются крупные частицы. Поэтому «выварить» из этого зерна вкусную чашку не удастся. Мелкие частицы угрожают напитка запыленностью, вязкостью, едкостью (горкой / кислой в зависимости от кофе), а большие - водянистость, прогирклистю.

Жерновые кофемолки оснащены режущими дисками, расстояние между которыми регулируется. Изменяя ее, меняете величину помола. Частицы кофе не покидают отсек, пока не будут размером с расстояние между жерновами. Это и обеспечивает большую однородность помола. Такие кофемолки бывают ручными и электрическими, а жернова у них бывают стальными и керамическими.

Жерновые кофемолки также делят по назначению: для эспрессо и для фильтр-методов. Ведь помол для приготовления эспрессо нужен очень тонкий, а для фильтр-методов множество вариаций среднего и большого.

Читать дальше
Анекдот дня: кофе и ноутбук

Пролил кофе на ноутбук ...

Так быстро даже автомат Калашникова в армии не разбирают!

Читать дальше
Лайфхаки, щоб зробити чашку кави корисніше

Любити кави і піклуватися про себе - речі, що не суперечать одна одній. І якщо ви педантичні у випадку охорони здоров'я, тоді читайте поради нижче. Здоровий спосіб життя може і повинен бути смачним!

 • Вода основа всього

Базова рекомендація для кавоманів - це стакан води перед чашкою кави. Навіть якщо вам не хочеться пити, постарайся дотримуватися цього правила. Учені розходяться в думках про те, чи зневоднює кави наше тіло чи ні. Але в будь-якому випадку вода зайвою не буде. Чашка кави не повинна замінювати стакан води. 

 • Геть цукор!

Порада для тих, хто вже твердо вирішив відмовитися від цього компонента в їжі, але не знає як. Весь секрет у тому, щоб просто взяти і перестати сипати солодкі крупинки в свою чашку, в якій не обов'язково кави, а чай, компот і т.д. Що до нашого улюбленого підбадьорливого напою, то його смак, аромат і інші нюанси у всій повноті розкриваються саме без подсолоджування. Тому беріть себе в руки і пийте чорна кава. Отримаєте величезний плюс і для здоров'я, і ​​для фігури.

 • Міф про корисні підсолоджувачі

Не сперечаємося, перший час вони допомагають забути про цукор, долаючи потихеньку залежність від нього. Але говорячи про альтернативні замінники цукру, прикметник «корисні» точно не варто використовувати. Як правило, такі добавки не мають калорій, але це ще не зводить їх в ранг вітамінів. Всі традиційні заміни цукру сукралоза, сорбіт та ін. шкодять, утворюючи при нагріванні канцерогени. Далі, думаємо, пояснювати не варто? Хочеться солодку чорну каву? Використовуйте агавовий сироп або аналогічну добавку з топінамбура. Солодкість є, а шкоди немає.

 • Готові до експериментів?

Тоді прийшов час рослинного молока! Тваринне молоко, про чудодійну силу якого нам так багато твердили в дитинстві, далеко не так корисно їсти. В той час рослинне молоко корисне і має приємний вершковий смак. До кави воно прекрасно підходить, плюс купити або замовити в кафе його зараз можна без жодних проблем.

 • Спеції для особливого смаку і аромату

Не тільки ж до м'яса, салатів та інших страв їх додавати. Чорна кава в поєднання з корицею, імбиром, кардамоном і ваніллю тільки виграє. А ваш організм ще й спасибі скаже, коли помітите, як покращився травлення, підвищився настрій, додалося енергії.

Якщо вам здалося, що в цій статті одні обмеження, не поспішайте відкидати поради. Спробуйте дотримуватися їх кілька днів, тиждень, місяць, міксуйте рекомендації, експериментуйте і відстежуйте реакції організму. Ми впевнені, ви дуже швидко зробите багато приємних відкриттів і позбудетесь проблем зі здоров'ям.

Читать дальше
Кавовий мус

Цей повітряний десерт стане ідеальним завершенням вечері! Вершки та шоколад - що може бути краще!

ІНГРІДІЄНТИ: 

 • Гіркий шоколад - 70 грам;
 • Кава натуральна - 2 столові ложки;
 • Яєчний білок - 4 штуки;
 • Кориця - 1/4 чайної ложки;
 • Вершки 40% - 100 грам;
 • Сіль за смаком.

ПРИГОТУВАННЯ:

 1. Шоколад розламати, залити чорною кавою і підігріти до рідкого стану в духовці або мікрохвильовій печі.
 2. Білки збити в щільну піну. З'єднати з шоколадно-кавової масою. Добре розмішати, додати кориці.
 3. Вершки злегка збити, додавши трохи солі. З'єднати з шоколадною масою.
 4. Розкласти по порційних стаканчиках і охолодити в холодильнику. Можна прикрасити ягодами і листочками м'яти. Десерт готовий!
Читать дальше
x