Кофейная Карта,
Первый Кофейный Портал Украины

Последние публикации о кофе

Арт-рекорд: в Єгипті створили портрет Тутанхамона з кавових стаканів 

Масштабний арт-проект зробили біля Великого єгипетського музею, який будують біля пірамід Гізи в Каїрі. Найбільший портрет фараона Тутанхамона тут створили з 6260 паперових стаканчиків, наповнених кавою.

Щоб максимально точно відтворити золоту маску Тутанхамона, знайдену Говардом Картером в 1922 році в гробниці в Луксорі, творці проекту використовували хитрий трюк. Щоб передати гру тіней використали білі і сірі стаканчики, а також налли кави в деякі з них. 

В результаті у них вийшла єдина в своєму роді картина площею 60 квадратних метрів. Рекорд зафіксували представники Книги рекордів Гіннесса. 

Читать дальше
Що означають назви фруктів, солодощів та ін. в описі смаку і аромату кави

Кава - це ягода, соковита і солодка, до речі, в якій, як і в будь-якому фрукті або овочі, в процесі зростання і розвитку плоду формується свій індивідуальний смакової код.

Зерно складається з клітковини (нерозчинна частина зерна), ліпідів (жирів), розчинних вуглеводів (фруктози, галактози і сахарози) і трьох десятків органічних кислот. Вуглеводи і складні органічні кислоти переважно формують смак, ліпіди аромат і тактильні відчуття (ність) кави.

При сприятливих умовах зростання в хороших сортах кави формується унікальний і складний смако-ароматичний потенціал, який відчувається звичним чином тільки в обсмаженій каві. Це можуть бути відтінки екзотичних фруктів, різновидів кондитерських виробів і алкоголю, квітів, ягід, горіхів, випічки або навіть овочів.

Описуючи смак, кавові дегустатори, для спрощення опису смаку кави, вказують різні, так звані, дескриптори. Дескриптор - це одиниця опису смаку і аромату кави. Наприклад, коли Q-грейдер (кавовий дегустатор) знаходить в смаку ноти темного винограду, червоного яблука і гіркого шоколаду, він, по суті, визначає дескриптори.

Зв'язки між кавою і дескриптором, який в ньому відчувається, немає. Наприклад, якщо в напої відчуваються ноти апельсина, це зовсім не означає, що в каву додали апельсин. Це означає лише, що конкретно в цій ситуації в каві утворилися схожі смако-ароматичні елементи, які і викликали асоціацію з апельсином.

У смаку кави можна відчути величезну кількість різних дескрипторів, саме тому її вважають найбільш складним продуктом за кількістю смако-ароматичних компонентів.

Читать дальше
Coffee-break: чотири види кави, які потрібно спробувати

Забудьте про флет Уайт та капучино! Тепер ранок потрібно починати з чашки ніжного латте з блакитних водоростей або підбадьорливого еспресо з тоніком. 

Латте з блакитних водоростей 

Австралія давним-давно славиться своєю кавовій культурою, тому не дивно, що саме тут з'являються найсмачніші кавові новинки. Одна з останніх - латте з блакитних водоростей. В цей барвистий веганський напій входить суміш імбиру, лимона, кокосового молока, агави і порошок з синіх водоростей, який не тільки дарує напою ніжний небесно-блакитний відтінок, але і наповнить його поживними речовинами. 

Райдужне латте 

Райдужне латте - беззаперечний хіт в Instagram, що з'явився з легкої руки бариста Мейсона Солсбері з Лас-Вегаса (США). Секрет приготування цього напою дуже  простий: спочатку молоко збивається до температури 65-67 градусів Цельсія, потім в молочну піну додається трохи харчового барвника, завдяки якому утворюються яскраві візерунки. 

Латте з куркумою 

Кава, приготована з додаванням кореня куркуми і горіхового молока, завдяки своєму кольору і корисним властивостям стала напоєм номер один в кав'ярнях усього світу. Смачно, яскраво, та ще й корисно! Наш вердикт - потрібно спробувати! 

Каскара 

Каскара - це висушена шкірка кавового бобу, яка зазвичай викидається в процесі обробки. Цей гібрид кави з чаєм має невисокий вміст кофеїну, а також природний солодкий смак. Тому каскару можна подавати як з гарячою водою, так і з кубиками льоду. 

 

Читать дальше
Кофейно - ванильный ликер

состав

  • Ванилин - 5 м
  • Черный кофе - 100 г.
  • Вода - 1 л.
  • Сахар - 1 кг.
  • Спирт - 500 мл.

приготовление:

  1. Ваниль 8 суток настоять на спирте. 
  2. На следующие сутки приготовить сироп из 750 г воды и сахара. 
  3. Сварить 100 г кофе в расчете на 250 г воды. 
  4. Соединить сироп, кофе и добавить спирт. 
  5. Разлить в бутылки, плотно закрыть и выдержать три месяца.
Читать дальше
Бротиган о кофе

Иногда жизнь - это исключительно вопрос наличия чашечки кофе, а также того уединения, которое она дает. 

Бротиган (американский поэт и писатель)

Читать дальше
Кофе помогает бороться с депрессией 

Многим из нас для того, чтобы взбодриться, необходимо выпить чашечку кофе утром. Но эффект, который оказывает на нас этот напиток, может длиться гораздо дольше, чем мы осознаем, утверждают ученые. 

Исследователи обнаружили, что женщины, которые выпивают ежедневно две или три чашки кофе снижают риск возникновения депрессии на 15 процентов. У тех же, кто употребляет четыре или более чашек в день, этот риск еще ниже. 

Специалисты из Гарвардского университета в течение десяти лет проводили исследование, в котором участвовало около 51 000 женщин. Ученые отслеживали связь между употреблением кофе и склонностью к депрессии и пришли к выводу, что кофеин действует как антидепрессанты. 

Они утверждают, что кофе вызывает ощущение благополучия и дает нам больше энергии в течение длительного периода. Исходя из результатов исследования, исследователи пришли к выводу, что в будущем кофе может быть использован как антидепрессант, или как средство предотвращения депрессии. 

Напомним, что женщины гораздо более склонны к развитию депрессии, чем мужчины. А в прошлом месяце немецкие ученые доказали, что женщины в два раза чаще страдают от депрессии по сравнению с показателями 40-летней давности том, что они разрываются между семьей и карьерой.

Читать дальше
x