Kawowa Mapa,
pierwszy kawowy portal na Ukrainie

Najnowsze publikacje dotyczące kawy

Kawa z szampanem

Ten przepis dosłownie wszystko ciekawe - i nietypowe składniki i formularz zgłoszenia i, oczywiście, smak, że nie pozostawi nikogo obojętnym.

składniki: 

 • kawa mielona - 1 łyżeczka zjeżdżalnia, 
 • wody - 100 ml 
 • półwytrawne wino musujące - 2 łyżki. l. 
 • waniliowy - szczypta.

Przygotowanie: 

 1. Rozpuścić w niewielkiej ilości wody wanilii. 
 2. Wlać wodę w Turku. 
 3. Następnie dodać wanilię i kawę. 
 4. Gotować na średnim kawy ciepła, a wraz z pojawieniem się pianę, dodać szampana. 
 5. Następnie wyłączyć grzanie i pozostawić na kilka minut napoju.

Kavuvannya Enjoy!

Przeczytaj więcej
W Arktyce, znalazł beczkę kawy w 1902 roku

Naukowcy uważają Arctic lufę ziaren kawy, które zostały pozostawione tam na początku XX wieku. 

Odkrycia dokonano podczas inspekcji obozu ekspedycji polarnej amerykański Evelyn Baldwin w 1902 roku. Mówi jeden z uczestników badania Leonid Kruglov.

badacz podróżników powiedział, że obóz, który on i jego współpracownicy badanych bardzo dobrze zachowane. Chociaż niektóre budynki kuszony fale, i zaczęli zwijać, większość ekspedycji parkingu pozostał niezmieniony.

Po wyprawie na miejscu obozu było wiele rzeczy, które naukowcy mogliby znaleźć. Większość z nich jest w doskonałym stanie.

„Mamy tu wiele ciekawych odkryć, takich jak beczki z doskonale zachowanymi ziaren kawy” - mówi Kruholov. 

Ponadto naukowiec dodał, że podobno żył parking na miejscu dużej liczby badaczy polarnych. 

Przeczytaj więcej
Coffee Collective mapy Ukraina pogratulować panu St. Mary!

Z serca życzę szczęśliwego długiego życia błogosławiony w cieniu Najświętszej Dziewicy. Niech każdy dzień przynosi tylko myśli lekkie i dobre czyny, niech będą Virgin ty i twoja rodzina dobre zdrowie, dobrobyt, porządek i spokój wysłać!

Przeczytaj więcej
Co torrefakto? 

Zapewne wiesz, że proces prażenia ziaren jest prosta na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, wiele ważnych szczegółów, które mogą radykalnie zmienić smak produktu końcowego lub nawet zepsuć całą porcję kawy. 

Niektóre czuły zorientowanych w niuansach klasyki, podczas gdy inni idą w drugą stronę, szukając nowych sposobów pieczenia. Został on następnie wyskakuje egzotycznych słowo „torrefakto”.

Więc co to jest? 

Torrefakto zwany specjalny rodzaj palenia kawy, w których przetwarzanie ziaren dodać trochę cukru. On karamelizuyetsya, tworząc cienką chrupiącą skórką. Ta kawa ma ciemną barwę i charakterystyczny połysk.

Firmy, które sprzedają ten torrefakto zboża i fanów mówić o wyjątkowych właściwościach smakowych i korzyści dla ciała napoju. Czy to, spojrzeć na. Co więcej, często przedstawiany jako coś innowacyjnego, który nie jest do końca prawdą. Wystarczy do niedawna nie torrefakto rozprzestrzeniać dalej w kilku krajach, w których metoda ta została tradycyjne pieczenie.

Historia torrefakto

W latach trzydziestych 20. wieku hiszpańska wojna domowa wybuchła. Powojenne lata wydawało się mało, a ludzie musieli szukać różnych sposobów, aby zaoszczędzić. Oczywiście, kryzys dotknął również kawę. Stało się miesza z cukru i innych dodatków, przebiegłości, które pozwoliły taniej produkt bez przerywania jej prawdziwy smak. W tych trudnych czasach i nie torrefakto. Ta metoda pieczenia wolno zabić kilka pieczeni na jednym ogniu na raz.

Po pierwsze, koszt kawy znacząco zmniejszona, ponieważ ziarno było droższe cukru.

Po drugie, „shell” improwizowanej karmelu mogą ukryć wady jak smak ziarna i smaku produktów firm trzecich w mieszanych z kawą. To był z powodzeniem stosowany przez producentów, zmniejszając liczbę „baz” w opakowaniu. Ponadto, konsumenci mogą ślizgać tańsze odmiany Arabica, Robusta i złej partii ziarna.

Po trzecie, ze względu na pić torrefakto bogata i gęsta, z jasnym smaku i zauważalnej goryczy. Z jednej strony, to przyczyniło się bardzo potrzebne oszczędności czasowe. Dodatkowo kupowane bez skrupułów dać więcej miejsca na oszustwa.

Jak widać, torrefakto wygląd był podyktowany koniecznością, złe warunki życia, a nie kogoś innego potrzeba nowych doznań smakowych. Z drugiej strony, wiele innych wynalazki powstały w sposób losowy, ale wynik przewrócił świat do góry nogami.

Torrefakto Oczywiście, efekt nie był tak wybuchowy, ale to zupełnie złapany na kawę w Hiszpanii i niektórych krajach Ameryki Łacińskiej, stając się częścią kultury narodowej.

Obecnie istnieje na półkach można znaleźć wiele mieszanek ziaren torrefakto dowolnym procentach (niestety znaleźć dobrą czystą Arabica trochę trudniej). Stopniowo kawy dostaje w innych krajach, ale ze względu na jego specyficzny smak nie zawsze jest postrzegana dopingować.

Przeczytaj więcej
Problemy i kawy. Przypowieść o kawie

W jednym biznesmen zapytał, co robi, gdy jest problem, że nie może rozwiązać.

- Gdybym nie znaleźć rozwiązanie - powiedział biznesmen - idę do kuchni i przygotować mocną kawę. Zazwyczaj rozwiązanie przyszedł do mnie przed dopyvatymu pierwszą filiżankę kawy.

- A jeśli decyzja nie przychodzi?

- Potem gotuję drugą filiżankę kawy.

- Jeśli nie można rozwiązać problemu po drugiej filiżance kawy, przygotowujesz kawę po raz trzeci?

- Nie - powiedział biznesmen - w tym przypadku jestem tłumaczenia rozwiązanie do swoich podwładnych.

- A jeśli nie mogą one pochodzić z niczego?

- Więc jestem po prostu zadowolony, że znalazł czas, by wypić kawę. A następnie w każdym przypadku czas nie został zmarnowany.

Przeczytaj więcej
Smak kawy torrefakto

Na początku artykułu, zobacz tutaj 

Jeśli chodzi o cechy smakowe kawy, smażone torrefakto sposób, istnieją różne poglądy. Niektórzy ludzie po prostu kocham to, mówiąc o nenav'yazlyu solodkisti, szlachetną goryczką i tekstury, kopertowanie. 

Istnieje nawet pogląd, że karmelizowanego cukru w ​​ziarnie przechowuje dużo więcej smaków, a jedynym sposobem, aby doświadczyć całej gamy nieodłącznych poszczególnych odmian: cytrusowe nuty śliwek, aby zakończyć.

Inni uważają, że zbyt gorzki napój, cloying, stracił prawdziwy smak i aromat kawy.

Jeśli zapomnisz i spróbować ocenić obiektywnie powiedzieć, że to samo dzieje się z ziarna, można uzyskać coś takiego:

 • Kwasowość jest zredukowana niemal do zera;
 • Jest to namacalny gorycz nieodłącznym tosty cukier;
 • pojawia się również słodycz.

Niestety, to wszystko obiektywne informacje. Reszta sprowadza się do gustu i innych czynników zewnętrznych.

Postrzeganie produktu końcowego zależy od kilku czynników:

 • Integralność obsmazhuvalnyka;
 • obsmazhuvalnyka umiejętność;
 • preferencje osobiste (kwaśny gorzki kawy);
 • Jakość gotowania.

Właściwości kawy torrefakto

W 2008 roku, grupa hiszpańskich naukowców przeprowadziła badania, które wykazały, że palonych przez torrefakto, zawiera znacznie więcej przeciwutleniaczy niż zwykle.

Oznacza to, że jego użycie może być traktowane jako sposób zapobiegania rakowi (który, nawiasem mówiąc, jest aktywnie wykorzystywana przez firmy, które go sprzedać). 

Z drugiej strony, efekt żadnej przesadny produktów (włącznie z cukrem) w przewodzie pokarmowym jest mało pozytywne. 

Takie badania na torrefakto nie było, więc można się tylko domyślać, albo spróbować samemu.

Przeczytaj więcej
x