Kawowa Mapa,
pierwszy kawowy portal na Ukrainie

Najnowsze publikacje dotyczące kawy

Jak wybrać wodę na kawę

Dziś uczą, jak wybrać wodę na kawę. I to naprawdę powinien wybrać? - pytasz. Okazuje się, że tak. 

Ale nie bój się, Podstawy chemii organicznej i innych nauk nie załaduje. Do picia kawy wyjątkowy smak tylko trzeba kupić wodę do jego przygotowania rozważa kilka zaleceń. Zebraliśmy je w prosty i precyzyjny spysochok. 

Dlaczego tak ważne jest, aby wypić kawę, gotowane do właściwego wody

Być może masz w tej sytuacji. Spróbuj instytucji w konkretnej odmiany kawy przychodzi uchwycenie smaku, kupić piękne ziarno, lecieć do domu gotować boskie napój ... Varysh, spróbuj i smak nie jest taki sam. Czasami? Tak często źle rzeczą w wodzie.

Nie dziwi, że to, co jest kawa bez ciecz? Nawiasem mówiąc, to samo kawy 98% jest. I jeden smak wody lepiej odsłonić ziarna i włączyć, a drugi zabije całą przyjemność. Oczywiście, ważne i różnorodność prażenia i mielenia kawy i rytuały, ale płyn nie jest od jakości i składu łatwo eliminuje wszystkich.

Najlepiej jest przygotować i wodę pić kawę bez gazu i minerałów, idealnie - z naturalnym górskim lodowcu lub klucza. Ale się tym, nawet przy poprawnej struktury? Nowoczesne supermarkety, aby pomóc znaleźć prawo, twoim zadaniem jest, aby zwrócić uwagę na kilka wskaźników. 

Wybierz odpowiedni wodę na kawę

Dość czasu na badaniu składu wody od różnych producentów, raz, aby wybrać odpowiedni, a potem po prostu wypić kawę ze smakiem, że powinna być. Wskaźniki, które potrzebne są:

 • pH. Spójrz na neutralnym wodzie, tempo, które w ciągu 6,5-7,5. Jeśli pH jest zbyt mała, kawa smakuje gorzki jeśli powyżej normy - będzie „płaski” bez smaku.
 • Mineralizacja 1 - całkowite. Szczególnie smaczne dostać drinka, tym bliżej tempo mineralizacji do znaku 150 mg / l. Granice 75-250 mg / dl. Bardziej płynne składniki mineralne, tym trudniej, im mniej - jeszcze bardziej miękkie. Nie zbyt twarde lub miękkie wody na rozmowie kawy pozytywnie wpływa.
 • Mineralizacja 2 - w zależności od indywidualnych przedmiotów. Jeśli zamierzasz zamorochytys, pamiętaj: najsmaczniejsze kawa wejdzie do wody, gdzie niewiele wodorowęglan, sodu i wapnia, ale stosunkowo wysoka zawartość magnezu. zakłóca sodu percepcja cierpkość i słodki smak banknotów, taki jak sól, nie powinna przekraczać 10 mg / l. Jak wapń, jego szybkość 51-68 mg / l.

Oczywiście, te opcje są tylko fundament. Smak zawsze rozpatrywane indywidualnie. Więc tutaj nie ma nawet eksperymenty pokój. Zajrzyj rady i poszedł na nowe doświadczenia.

Przeczytaj więcej
Rodzaje kawy, który jest na pewno warto spróbować. część 1

Dzisiaj mówimy o rodzajach kawy, które powinno się próbować. Są to napoje, które pomogą obudzić się rano i ładowania na cały dzień!

 • mokka

Pojawił się w samym sercu kraju kawy Etiopii i wykazuje najsilniejsze aspekty tego wspaniałego napoju. Próbowałem go, zrozumiesz dlaczego setki lat po jego powstania, to pozostaje jednym z najbardziej popularnych odmian na świecie.

Według starożytnej legendy, pasterz o imieniu Kalda zauważył dziwne zachowanie swoich kóz po jedli niezidentyfikowane czerwone jagody na krzakach. Zwierzęta wskoczył Ran i były bardziej aktywne niż zwykle. Zaintrygowany pasterz postanowił także spróbować tych jagód i poczuł bezprecedensowy napływ żywością.

Podszedł do miejscowych mnichów klasztornych w celu wykazania ich odkrycia. Jednak mnisi wziął ostrożne otwarcie, biorąc pod uwagę, że jagody były machinacje złych sił. Zdecydowany pozbyć mnichów owocowych diabeł rzucił je w ogień. Ale kilka minut później pokój wypełniony był wspaniały, nic na podobnym smaku. Przerażeni mnisi otrzymali ziarno od ognia i zaczął deptać je do gaszenia ognia, pokroić. Następnie ziarna i umieszczano w naczyniu wypełnionym wodą całkowicie gaszenia. 

Następnego dnia rano, jeden z mnichów przypadkowo połknięty napój z dzbanka, a on naprawdę się podobało. Od ludzi dowiedział się smakiem kawy. Oczywiście, jest to po prostu piękna legenda, a nikt nie wie, jak to naprawdę było. Ale pierwszy historyczny dowód konsumpcji napoju, orzeźwiający rzeczywiście znaleźć w starożytnych cywilizacji Etiopii. Stamtąd mokka przybył do Egiptu i Jemenu, a następnie rozprowadza na całym Bliskim Wschodzie.

Obecnie kawa jest uprawiana w jego pierwotnej formie tylko w Jemenie, na tej samej technologii, co 300 lat temu. Oraz nazwę „Mocha” pochodzi od jemeńskiego miasta portowego Mohali, gdzie w 17 wieku kawa dostarczane do wszystkich krajów europejskich.

Dlaczego warto spróbować tej kawy? 

Aby zrozumieć ducha pochodzeniu kawy, trzeba zacząć od źródła. Kawa Znawcy uważają, że prawdziwy mokka składa się z pojedynczego ziarna pochodzenia, czyli jednej klasie, a uprawiane na danym obszarze.

 • Kawa po turecku

Wbrew powszechnemu przekonaniu, kawa po turecku dorastał nie w Turcji, to jest nazwane niezwykły sposób gotowania powszechne w tym kraju.

Na kawę po turecku, czego potrzebujesz drobno zmielony kawę i Turka (małym garnku miedzi z długim uchwytem). W 90 ml wody ma łyżkę kawy. Wlej w Turku niezbędnej ilości wody i ustawić ją w ogniu. Gdy woda zaczyna się nagrzewać, wlać do kawy do wody i łyżeczka cukru (opcjonalnie). Gdy kawa zaczyna tonąć w wodzie, a woda będzie wystarczająco ciepło, aby rozpuścić cukier, wymieszać napojów pochodzących łyżkę. Mieszaj, aż rozpocznie się kawa na pianę. 

Odstąpić od ciepła Turku torze, gdy powierzchnia wydaje gęsty pierścień piany. Trzymając spieniania kawy na scenie tak długo, jak to możliwe, nie pozwalając jej gotować. Ostatecznie więcej piany, pyszny napój.

Dlaczego warto spróbować tej kawy?

Po pierwsze, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO niematerialnego w 2013 roku. Po drugie, prawdą jest kwintesencją tureckiej gościnności i tradycji kulturowych. Po trzecie, jest to po prostu pyszne!

Kontynuując, zobacz następujące artykuły

Przeczytaj więcej
Dlaczego właściwa młynek do kawy?

Wymyślać definicja, sens i cel, i tak tkwi w tytule, głupi pomysł. Warto więc sformułować dlaczego młynek działa. 

Celem mielenia ziarna - aby powierzchnia ziaren być optymalna dla właściwej ekstrakcji (ekstrakcja związków smakowo-zapachowych kawy). Optymalna wielkość cząstek ziarna każdego innego sposobu przygotowywania kawy, stąd kavomolok zbiorczą, rodzaje których mieszkają. Kawa i nóż są zhornovymy.

Nóż - prosty niedrogie urządzenie mechaniczne, wyposażone w silnik, do którego jest dołączony do mechanicznego noża, jak sierp. Zboże jest wylana przykryć pokrywą, nacisnąć przycisk i nóż obraca się koło, miele ziarna. Zaletą tej metody tylko - szybkość i rozsądną cenę. 

Braki poważne wystarczy. Wielkość szlifowania nie jest regulowana i trudny do kontroli - urządzenie do mielenia ziaren pyłu. A jeszcze większe cząstki. Dlatego „zagotować” z tym smaczne filiżankę kukurydzy nie może. Małe cząstki pyłu zagrożenie napojów, lepkość kwasowości (gorzki / kwaśny zależności od kawy) i duże - washiness, prohirklistyu.

Burr szlifierki są wyposażone tarcz tnących, odległość między nimi jest regulowany. Zmieniając go, zmieniając wartość posiłku. Cząstki kawy nie opuszcza komorę, do wielkości odstępu między kamienie młyńskie. Zapewnia to bardziej równomierne mielenie. Te są szlifierki ręczne i elektryczne, a kamienie młyńskie są one ze stali i ceramiki.

Zadziorów szlifierki są podzielone w celu kawy oraz technik filtrowania. Po zmieleniu do wytwarzania kawy wymaga bardzo cienkie i filtr metody wielu wariantach średnich i dużych.

Przeczytaj więcej
Анекдот дня: кава та ноутбук

Пролив каву на ноутбук ...

Так швидко навіть автомат Калашникова в армії не розбирають!

Przeczytaj więcej
Лайфхаки, щоб зробити чашку кави корисніше

Любити кави і піклуватися про себе - речі, що не суперечать одна одній. І якщо ви педантичні у випадку охорони здоров'я, тоді читайте поради нижче. Здоровий спосіб життя може і повинен бути смачним!

 • Вода основа всього

Базова рекомендація для кавоманів - це стакан води перед чашкою кави. Навіть якщо вам не хочеться пити, постарайся дотримуватися цього правила. Учені розходяться в думках про те, чи зневоднює кави наше тіло чи ні. Але в будь-якому випадку вода зайвою не буде. Чашка кави не повинна замінювати стакан води. 

 • Геть цукор!

Порада для тих, хто вже твердо вирішив відмовитися від цього компонента в їжі, але не знає як. Весь секрет у тому, щоб просто взяти і перестати сипати солодкі крупинки в свою чашку, в якій не обов'язково кави, а чай, компот і т.д. Що до нашого улюбленого підбадьорливого напою, то його смак, аромат і інші нюанси у всій повноті розкриваються саме без подсолоджування. Тому беріть себе в руки і пийте чорна кава. Отримаєте величезний плюс і для здоров'я, і ​​для фігури.

 • Міф про корисні підсолоджувачі

Не сперечаємося, перший час вони допомагають забути про цукор, долаючи потихеньку залежність від нього. Але говорячи про альтернативні замінники цукру, прикметник «корисні» точно не варто використовувати. Як правило, такі добавки не мають калорій, але це ще не зводить їх в ранг вітамінів. Всі традиційні заміни цукру сукралоза, сорбіт та ін. шкодять, утворюючи при нагріванні канцерогени. Далі, думаємо, пояснювати не варто? Хочеться солодку чорну каву? Використовуйте агавовий сироп або аналогічну добавку з топінамбура. Солодкість є, а шкоди немає.

 • Готові до експериментів?

Тоді прийшов час рослинного молока! Тваринне молоко, про чудодійну силу якого нам так багато твердили в дитинстві, далеко не так корисно їсти. В той час рослинне молоко корисне і має приємний вершковий смак. До кави воно прекрасно підходить, плюс купити або замовити в кафе його зараз можна без жодних проблем.

 • Спеції для особливого смаку і аромату

Не тільки ж до м'яса, салатів та інших страв їх додавати. Чорна кава в поєднання з корицею, імбиром, кардамоном і ваніллю тільки виграє. А ваш організм ще й спасибі скаже, коли помітите, як покращився травлення, підвищився настрій, додалося енергії.

Якщо вам здалося, що в цій статті одні обмеження, не поспішайте відкидати поради. Спробуйте дотримуватися їх кілька днів, тиждень, місяць, міксуйте рекомендації, експериментуйте і відстежуйте реакції організму. Ми впевнені, ви дуже швидко зробите багато приємних відкриттів і позбудетесь проблем зі здоров'ям.

Przeczytaj więcej
kawa mus

Ten deser przewiewne jest idealne zakończenie obiadu! Śmietana i czekolada - co może być lepsze!

składniki: 

 • Gorzka czekolada - 70 g;
 • Ziarna kawy - 2 łyżki;
 • Jajka - 4 sztuki;
 • Cynamon - 1/4 łyżeczki;
 • Śmietana 40% - 100 g;
 • Sól do smaku.

PRZYGOTOWANIE:

 1. Czekolada podział wlać kawę i ogrzewać do stanu płynnego w piecu lub kuchence mikrofalowej.
 2. Białka przeniesiono na grubej piany. Połączyć z czekoladą i masą kawy. Dobrze wymieszać, dodać cynamon.
 3. Lekko bite śmietany, dodając trochę soli. Połączyć z masą czekoladową.
 4. Zorganizować dla kubków porcji i schłodzić w lodówce. Można udekorować z jagód i liści mięty. Deser jest gotowy!
Przeczytaj więcej
x