Kawowa Mapa,
pierwszy kawowy portal na Ukrainie

Najnowsze publikacje dotyczące kawy

Jak ugotować pyszną kawę? 

Pyszna kawa, które pomogą Ci się obudzić rano, zachować pogodę ducha w ciągu dnia, aby dać swoje życie pełnią życia. Ale to kawa ugotować coś nie pochodzi wcale. 

Najbardziej pyszne kawy, naturalne 

Jak zrobić pyszną kawę? Pyszna kawa i kawa rozpuszczalna - koncepcja wykluczają. Kawa rozpuszczalna można pić tylko w ekstremalnych sytuacjach, gdy do przekazania nic. Bo wtedy tylko organiczny kawy, które stosuje się do wysokiej jakości palonych ziaren kawy, i mielono wszystkie zasady. I oczywiście, mówimy o kawie, spawane ręcznie. 

Sukces kawy świeży 

Kaw szczególne znaczenie dla laika zwykle nie. Niedoświadczony w ludziach kawy preferują kawę z cukrem i aromatyzowane. miłośnik kawy nie tylko zwrócić uwagę na różnorodność, ale także od stopnia prażenia, mielenia rozdrobnienia, gęstość pianki. 

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby kupić dobre ziarna kawy. Gdy kupujący zobaczyć, że można kupić kawę, nie stoi w pobliżu lamp. Światło i ciepło wpływają niekorzystnie na ziarno. Kupić najświeższe kawę trzeba, po prostu zobaczyć. Jeśli wiesz, jak smażyć ziarno zielony podjąć, aby przygotować świeży każdym razem pić. Sklep kupił kawę w szczelnym pojemniku. I nie rób rezerw strategicznych Wystarczające tygodniu. 

kawa mielona natychmiast po zmieleniu zaczyna tracić smak i gust, więc przechowywać szlifować to nie powinno być. Umieścić w młynek do kawy ziaren kawy tyle, ile trzeba dla jednej lub dwóch filiżanek. Mielenie kawy, aby gotować w Turka (Dżezwa a nawet prosty kovshyke) powinny być bardzo cienka. 

Gotować Kawa prawidłowo 

Jak zrobić pyszną kawę? Po zmielone ziarna kawy (i powinien opuścić praktycznie kawy w proszku), przejdź do parzenia kawy. Turcy wlać czystą wodę źródlaną, dodać dwie łyżki mielonej kawy na porcję, a jeśli chcesz łyżkę lub dwie cukru. Woda powinna sięgać do Dżezwa szyi. Należy zrobić kawę na małym ogniu. Jeśli chodzi o wodę, to nic nie może zepsuć smak kawy jak chlorowanej wody z kranu. Użyj czystej wody, ale nadal nie jest destylowana, lub smaku napój znacznie słaba. 

 

Kawa nie powinna wrzeć. Wrzenia - niszczenie piany, a więc utlenianie olejków eterycznych, który pod wpływem powietrza szybko wyparowuje. Gdy kawa wzrosło, konieczne jest usunięcie Turków od ognia.

Eksperymenty z kawą 

Wiele osób chce, aby rozcieńczyć smak kawy różnymi dodatkami. Na przykład w Turku dodać cynamon, wanilię, kakao, goździki mielone, czarny pieprz, a nawet świeży czosnek. Popularny dodatek do kawy - sól morska. Dodaje kawy wizualny imbir, przyprawa - anyż. Bardzo smaczne kawy uzyskuje się wówczas, ugotować z posiekanymi orzechami lub orzechami. Zamiast cukru można czasami umieścić w Turku kawy z miodem. 

Ale szczerze mówiąc, prawdziwa kawa nie pociąga za sobą żadnych polepszaczy smakowych. W skrajnych przypadkach, może dodać mleko lub śmietanę.

Przeczytaj więcej
Dac Lac prowincja Wietnamu otwarto muzeum kawy

W stolicy, Buon Ma Thuot Dac Lac Muzeum otwarto World of Coffee. Jest to jeden z najbardziej niezwykłych muzeów w Wietnamie. Jest on zbudowany w postaci obudowie narodowy ludów Central Highlands. Jej właściciele nadzieję, że wkrótce Buon Ma Thuot może być jednym z największych na kapitał kawy.

„Kawa - dziedzictwo wszechświat skarbem ludzkości i rozwiązań dla przyszłości” - powiedział na oficjalnej stronie internetowej.

Ekspozycja obejmuje ponad 10.000 eksponatów. Niektóre z nich - obecny niemiecki muzeum Jens Burg. Przestrzeń jest zbudowany tak, że użytkownicy mogą przechodzić przez wietnamskiej kawy historii wszystkich swoich pięciu zmysłów. Niektóre pokoje mogą robić zdjęcia, a może tylko obserwować.

Konstrukcja w pełni odzwierciedla tradycje architektoniczne Central Highlands. W dużej sali dostaje mnóstwo naturalnego światła.

Przeczytaj więcej
kawa lemoniada

Dla miłośników kawy i upalny dzień nie jest rozwiązaniem. Ten orzeźwiający napój daje doskonały smak i doskonałe orzeźwienie.

SKŁADNIKI:

 • 400 ml zimnej czarnej kawy
 • 250 ml świeżo wyciśniętego soku cytrynowego (około 2,5 duże cytryna)
 • 500 ml tonik
 • lód
 • cytrynowe lub pomarańczowe plastry do dekoracji
 • 1 filiżanki cukru i skórkę z cytryny 1 (dla syropu)

PRZYGOTOWANIE: 

 1. Start z syropu. Cukier umieścić w rondelku, dodać skórkę z cytryny, zalać 1 szklanką wody. 
 2. Doprowadzić do wrzenia i pozostawić na ogniu, aż kryształki cukru nie rozpuszczają. 
 3. Odcedzić, ostudzić i przechowywać w lodówce przez 1 godzinę.
 4. Łączyć damę, kawy z 250 ml syropu i soku z cytryny, wymieszać. 
 5. Doładować tonikiem. 
 6. Podawać z lodem i udekorować kawałkami owoców cytrusowych.
Przeczytaj więcej
Ile należy pić kawy: doradzają ukraińskich Data

Od wielu kawa motyw blisko Ziemi, ukraińskie gwiazdy rozmawialiśmy o ich stosunek do kawy. 

Oleg Vinnik , jak traktuje kawy zrównoważone. Singer nie myśleć tyle cudownego napoju.

„Są ludzie, którzy piją 10 filiżanek kawy dziennie - odzwierciedla piosenkarza. - Nigdy nie rozumiałam, jak” kawa zasnąć lub odwrotnie, aby wstać wcześnie i wypić kawę być taka bodryachkom. Przede wszystkim, doceniam smak kawy i dlatego w ostatnich latach rzadko pić. W ogóle, uwielbiam kawę „po turecku” z przyprawami, a nawet czarnej herbaty z cytryną i miodem. "

W artysty Dmitry Koladenko Coffee dziwnej postawy, mówi o nim tak, jakby ślady wymiata. 

„Mam wiele lat pili kawę rozpuszczalną, bo był z prawdziwej szlifierki - wyjaśnia miłości” szybkich „napoju Dima Kolyadenko. - Potem mi ktoś dał młynek do kawy i herbaty Ale nie podoba mi się zapach kawy naturalnej Gdy moi lekarze powiedzieli.. pić dużo kawy może, ale filiżankę lub dwie dziennie - to jest to, co powiedział, to jest szkodliwe, to jest przydatne, ale gdy ktoś chce coś. - do jedzenia i picia "

Potapov uważa, że lepiej pić wodę zamiast kawy. 

„Jesteśmy teraz w sporcie, sądząc po naszych twarzach - powiedział Potapov, badając siebie i członków grupy MOZGI. - Każdy koncert jako treningu kardio, więc zdecydowanie baluyemos nic.”

Ale piosenkarka i prezenterka telewizyjna Olga Tsybulska doświadczyła spowolnienia kawy. 

„Usiadłem więc, że osiągnął osiem filiżanek dziennie Potem, gdy scena zaczęła.” Fly serce „lekarz powiedział, osiem. - dużo Teraz mogę pić 3-4 kawy dziennie i przeniósł się do małej porcji” - mówi aktorka.

Uczestnik Rumbero'S Amador Lopez wierzy, że większość dziennie - dwa kubki. 

„Dwa w górę - Amador uczy. - Czasami okazuje się, że nie trzeba spać, a potem trochę więcej, ale staram się nie angażować kawy miarą -.. To jest zawsze dobry - może regulować ciśnienie.”

Przeczytaj więcej
Czy wiesz, że ...

... kawy można zaparzyć herbatę

Smak napoju z liści drzew kawowych jest nie mniej interesujące niż smak napoju z jej nasion. Herbata, która może być parzona z liści kawy nie jest tak silna jak kawa bezpośrednio, ale ma bogaty smak bez goryczy zwykłej herbaty.

Ponadto, kawa herbata zawiera mniej kofeiny i więcej przeciwutleniaczy niż zwykłej czarnej herbaty i zmniejsza ryzyko cukrzycy i chorób serca ze względu na wysoki zawiera związki specjalnych.

Przeczytaj więcej
Pij filozofów. Naukowcy odkryli, w jaki sposób kawa wpływa na organizm ludzki 

Według naukowców z różnych krajów, spożycie kawy zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci, pomaga schudnąć, poprawia pracę mózgu i wstrzymuje proces starzenia. 

Według legendy, znanych europejskich filozofów i pisarzy, takich jak Søren Kierkegaard, Immanuel Kant i Voltaire uwielbiał pić kawę i może kilkadziesiąt filiżanek napoju dziennie. Zarzuca pomogli stworzyć, aw przypadku Woltera i Kanta, pozostawiono do dożyć starości. 

Jednak niektórzy ludzie wciąż wierzą, że kawa jest bardzo szkodliwe dla organizmu, może powodować poważne choroby serca. Ale wydanie Inc. zebrane rozeznanie w tym napoju, i stwierdził, że może być więcej plusów niż minusów. 

Według badania, które przeprowadzono w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, ludzie, którzy używają kawa stała się nawykiem, aby żyć 10 lat dłużej niż ci, którzy nie regularnie pić. Ponadto, według tego samego badania, dwóch dodatkowych filiżanek kawy dziennie zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci o 30% u osób powyżej 45 lat. 

Kawa również pomóc tym, którzy chcą schudnąć. Prace naukowców z University of Nottingham, opublikowanego w czasopiśmie Scientific Reports, mówi, że kofeina spala Extra Fine brunatnej tkanki tłuszczowej, która może być w okolicy szyi, nerki, wzdłuż górnej części pleców i ramion. 

I, oczywiście, kawa dla inteligencji, który rzekomo stosowanych przez filozofów europejskich. Naukowcy z Instytutu Badawczego Krembil w Kanadzie wykazały, że kawa ma pozytywny wpływ na zdrowie mózgu i zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na chorobę Alzheimera i Parkinsona. 

Te przeciwutleniacze mają lecznicze właściwości fenilindany pojawiające się podczas palenia kawy. Substancja ta zatrzymuje akumulację toksycznych białek w mózgu, związane z chorobą Alzheimera i Parkinsona.

 

Przeczytaj więcej
x