Kawowa Mapa,
pierwszy kawowy portal na Ukrainie

Najnowsze publikacje dotyczące kawy

Co jest kawa. Ścieżka ziarna do kubka. część 2

W dalszym ciągu wprowadzać miłośników kawy ze sposobu, w jaki ich ulubiony napój dostaje do swojej codziennej filiżance.

Pierwszą część można znaleźć tutaj Czym jest kawa. Ścieżka ziarna do kubka. część 1

  • przemiał

W konsekwencji, rolnik wyszedł, aby usunąć niepotrzebne części jagody kawy, ale jeszcze nie wszystko. Dalsze ziarna umieszcza się w maszynie do obierania, w którym ziarno poszło przemyty Finish pergaminu powłoka będzie usuwane, a ziarnem wyszła Dry - wszystkich suchych skorupy.

Wszakże to ziarno jest nadal srebrny powłoki i może być dodatkowo polerowana, aby ją usunąć. Ten krok jest opcjonalny, ale wypolerowane ziarna jest ceniony bardziej niż nevidpolirovane.

Następnie ziarno jest klasyfikowane według jakości. Ten etap może być wyeliminowane zbyt mała lub te, które zawierają widocznych uszkodzeń ziarna. wycofane również ziarno dotknięte przez owady lub poddane nadmiernym fermentacji.

  • Eksport zboża

Na tym etapie mamy zielone ziarna kawy, gotowe do wysyłki do eksportu lub sprzedaży na rynku krajowym. Wielkość światowego rynku kawy zmienia postrzępione skoków, ale uważa się, że uprawa i przetwórstwo przemysłowa zatrudnia około pięciu milionów ludzi na całym świecie.

  • Wino i kawa ocena

Aby zapewnić odpowiednią jakość zielonej kukurydzy, szczególnie prażone degustatorów do testowania małych partii. Ziarno oceniano również na wygląd, kolor i aromat. Degustatorów może zdecydować się mieszać ziarno różnych stron, a nawet różnych odmian w celu uzyskania właściwej jakości w smaku. 

  • pieczeń

Teraz, zielone ziarna kawy są palone w wysokiej temperaturze. Istnieje wiele trybów temperatury i czasu trwania palonych ziaren, z których wszystkie pomaga podkreślać szczególną jakość ziarna.

Obsmazhuvalnyky prażenia kawy generowania własnych profili na ziarno z różnych źródeł. Region pochodzenia, odmiany, metody przetwarzania i pożądanego smaku - wszystko odgrywać rolę w określaniu, jak gotować kukurydzę.

Oto niektóre profile pieczeń, które często występują:

"Brown" - nedorozkryta słodki, ziołowy, kwaśne.

Lekka pieczeń - jasnobrązowy, charakterystyki wyjściowe magazyny zboża, złożone kwasowość.

Amerykański pieczeń - umiarkowanie jasnobrązowy kolor, postać nadal przechowywane ziarno. 

Miasto - średni brązowy kolor. 

Miasto pełne - lekko ciemny brąz, zwłaszcza „smażone” smak.

Viennese pieczeń - umiarkowanie ciemnobrązowy, występ oleju na powierzchni ziarna słodki, gorzki smak, niską kwasowość, właściwości wyjściowych ziarna wyłączony.

Francuski pieczeń - ciemnobrązowe ziarna błyszczące, oryginalny smak prawie nie do odróżnienia.

Włoski pieczeń - prawie czarny, bardzo błyszczące, kwasowość jest słaby albo nieobecny, chude ciało.

Ważne jest, aby pamiętać, że to tylko wytyczne . Każdy z nich ma swoje zalety pieczenia, ale w świecie kawy speshelti Uważa się, że lżejsze pieczeń lepiej.

  • Ustawianie metody mielenia i parzenia

Cóż, jesteś blisko, aby w końcu pić kawę! Palonej kawy mielenie jest wybrany, odnoszącą się do wybranego sposobu parzenia. Na przykład, grind do espresso powinna być cieńsza niż w prasie francuskiej.

Istnieje wiele sposobów parzenia kawy. Każdy znacznie wpływa na smak kawy w filiżance. Szczególną przyjemność w świecie kawy - do eksperymentowania z różnymi rodzajami technik prażenia, mielenia i metod warzenia doświadczyć prawdziwej różnorodności smaków napoju.

Od ziarna do kubka długą drogę i każdym kroku wzdłuż sposób wpłynąć na wynik. Po prostu zapiera dech w piersiach, jak myśleć o tym, jak wiele pracy zostało zrobione, aby przynieść wam ten kielich - i jak wiele różnych filiżanek różnych odmian, metod przetwarzania i techniki szlifowania i sposobów parzenia można spróbować. Spróbuj po prostu poprosić o tym następnym razem będą w kawiarni.

 

Przeczytaj więcej
Jeść i pić: włoski producent rozpoczął produkcję sztućców stołowych kawy

Home firma Lavazza kawa we Włoszech bardzo szybko oferować swoich fanów jadalne kubki, które mogą być dobrą alternatywą dla jednorazowych zastawy stołowej wykonanej z tworzywa sztucznego.

kubki jadalne będą serwowane w kawiarni na całym świecie pod hasłem Mangia e bevi ( „jeść i pić”). Obecnie projekt jest w procesie certyfikacji.

Wiceprezes Giuseppe Lavatstsa powiedział, że idea jadalnej miseczce było siedem lat temu. W tym czasie firma przetestowała kilku producentów i różnych mieszanek materiałów. W rezultacie zdecydowano się skupić na produkcie bułgarskiego Cupffee: Kubek wykonany z mieszanki zbóż.

Przeczytaj więcej
Żart dnia: Kawa - trucizna

- W jaki sposób? Wypić kawę ?! - zawołał młody lekarz, widząc swojego pacjenta. - To niemożliwe, bo kawa - to trucizna!

- Ale zapewne bardzo powolny, ponieważ piję go już sześćdziesiąt lat.

Przeczytaj więcej
Nie więcej niż dwie filiżanki kawy dziennie przedłużyć żywotność - naukowców

Dzienny rytuał picia kawy w wysokości nie więcej niż 2 filiżanki przedłuży życie. Oznacza to wnioski wyciągnięte przez naukowców z Harvard University znalazł masowego przekazu.

Wierzą, że jeśli cała populacja danego kraju jako 100%, po czym kilka filiżanek kawy dziennie zmniejsza ryzyko samobójstwa przez 50%.

Lekarze mówią, że zapach kawy zmniejsza stres, czasami wystarczy odwiedzić kawiarnię i tam przez 20 minut.

Ponadto objawy choroby Alzheimera i Parkinsona osłabiony jeśli codziennie pić świeżo parzonej kawy.

Przeczytaj więcej
Co jest kawa. Ścieżka ziarna do kubka. część 1

Każdego dnia na całym świecie pije więcej niż dwa i ćwierć miliarda filiżanek kawy.

Około dwie trzecie Amerykanów pić kawę codziennie przez pół roku w ich wypadku 18 galonów (70 litrów) - i to jest niewielkie w porównaniu z Finlandii, gdzie napój średnio trzy razy.

Kawa - ważną częścią naszego życia, gdziekolwiek jesteśmy. Ale wiemy, że pijemy i skąd przychodzi do nas? Do kawy kochankowie mogą dowiedzieć się, jak ich ulubiony napój dostaje się ich codziennej filiżance pisemnej historii - od nasion do kubka.

  • Uprawa kawy - nie szybkie rzecz

Nesmazhena jagoda kawa - to faktycznie ziarno kawowca. W nim, istnieje kilka gatunków, wśród których najbardziej powszechne - 75-80% wszystkich kawy produkowanej na świecie - jest Coffea arabica, a Coffea canephora, powszechnie znana jako „Robusta” stosuje się na poziomie 20%.

Świeże nasiona kiełkują w około dwa i pół miesiąca, podczas gdy starsze nasienie może mieć sześć. Młode rośliny są dość delikatne i rosną, są pokryte tkaniną, aby chronić je przed korozyjnym środowisku.

To musi przejść trzy lub cztery lata, zanim Bush może przynieść żniwa, aby stać się przyzwoitej jakości kawy. Rośliny kwitną, a na okres od 30 do 35 tygodni zamiast kwiatów dojrzałe jagody.

  • Gromadzenie i przetwarzanie kawy jagód 

Zazwyczaj jagody kawy zacząć zbierać z drzew, które osiągnęły wiek 4-5 lat. W większości krajów producentów upraw kawy zbiera się raz w roku, chociaż w niektórych krajach, takich jak Kolumbia, rośliny kwitną, a tym samym przynieść plon dwa razy w roku.

Sam zbieranie jagód w wielu krajach jest bardzo czasochłonny proces, który często jest wykonywana ręcznie - zarówno ze względu na tanią siłę roboczą w tych krajach, a ze względu na złożoność terenu, na którym drzewa. 

Rolnik wie, że owoce mogą być zbierane, gdy są jaskrawoczerwone. Następnie selektywnie jagód lub udaremnione lub zrzuty kolektor cały oddział, a wszystko to w jednym wyrywa ruchu jagody, niezależnie od ich koloru. Zielony może być pozostawiony w uprawie, co oczywiście wpłynie na smak kawy, nie lepiej.

Jeżeli owoce są podzielone jeden, kolektory powróci do tego samego drzewa kilka dni do zbierania owoców, które będą miały czasu, aby dojrzeć do tego czasu.

  • Przeróbka zboża

Fakt, że jagody są zbierane, nie znaczy, że praca rolnika to się skończy: teraz muszą być przetwarzane w celu wyciąg z roślin jagodowych.

Coffee Berry jest z przymrużeniem warstw srebra otoczonych błonami konsekwentnie i pergaminu, pektyna, skórki i miąższu, co oznacza konieczność usunięcia tych zewnętrznych warstw. Powinno to nastąpić wkrótce po zbiorach zmontowane, aby uniknąć uszkodzenia jagód.

Jagody mogą być przetwarzane na różne sposoby, ale najczęściej są dwa: Opłaty suche i przetwarzania.

suche przetwarzanie

W najstarszym z tych znanych sposobów obróbki zewnętrznej skorupy pozostaje w owocach aż do chwili, gdy dostają się do młyna. Pierwsze jagody są sortowane, odrzuca niedojrzałe, przejrzałe i uszkodzone. Sortowanie jest zwykle wykonywane ręcznie.

Następnie owoce są pozostawione do wyschnięcia na słońcu na powierzchni betonu, kamienia i regularnie przewrócił ręce do suszenia równomiernie w ciągu najbliższych czterech tygodni. Metoda ta jest powszechna w krajach o słonecznym klimacie, takich jak Etiopia i Brazylii.

Opłaty produkcyjne

W sposobie tym usuwa się zewnętrzną powłokę ziarna przed rozpoczęciem suszenia. Wykorzystuje specjalistycznego sprzętu i dużo wody. Po zanurzeniu w wodzie, najbardziej niedojrzałe i uszkodzone jagody wygaśnie więc są one łatwe do wykrycia.

Skórka i miąższ usunięty podczas przechodzenia przez specjalną maszynę. Miazga pozostająca, wówczas rozłożona podczas fermentacji lub zchyschuyetsya drodze mechanicznej. Podczas procesu fermentacji niezbędnym do ściśle pilnować, aby upewnić się, że ziarna nie przenikają niepożądanych zapachów. Ziarna potraktowane sposobem mytym zachowuje warstw srebrnych i pergaminowe muszle i suszy się do zawartości wilgoci około 10-12%.

Ciąg dalszy dostępny tutaj: Co to jest kawa. Ścieżka ziarna do kubka. część 2

Przeczytaj więcej
5 powodów, aby kupić thermomug sezon zimny

Długa zima, która trwa w naszym regionie znacznie dłużej niż trzy miesiące kalendarzowe, wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na ochronę ciepła. 

Ciepła odzież i obuwie, mobilność, szybkie chodzenie, brak przeziębienia i thermomug - najważniejsze rzeczy na szczęśliwe zimie. 

środowisko

Kubki, które rozlane kawę iść, wykonane z dodatkiem tworzyw sztucznych - w przeciwnym razie byłby przystąpił do napoju. Te potrawy nie są przetwarzane i wysyłane bezpośrednio do kursu wysypiskowego, zwiększając i tak dużo odpadów. Dlatego w świecie rośnie Format «mój kubek, proszę» ( «W moim kubek proszę"), aw niektórych miejscach nawet zrobić zniżki na drinki, jeśli nie używać naczyń jednorazowych.

gospodarka

Wiele z ulubionej kawy iść, bez którego trudno wyobrazić sobie rano w dni powszednie oraz w weekendy, wraz z okrągłą sumę. Wystarczy pomyśleć o tym - pieniądze jest całkiem możliwe, aby pozwolić sobie na podróż do dowolnego kraju Europy!

jakość

Parzenia kawy lub herbaty sam, będziesz zawsze mieć pewność, jakość wody, ziaren kawy i liści herbaty, które oferują tylko najlepsze kawy.

osobowość

Silny lub słabszy, z dodatkiem lub bez dodatku cukru, od krowy, kozy, soi lub mleka kokosowego z marshmellou lub syropu - jesteś swoim własnym barista i może stworzyć idealny napój.

temperatura składowania

Thermomug pomaga wypić drinka dłużej - nawet jeśli miał 10 minut przerwa była krytyczna do jego temperatury, teraz można ją pić przez godzinę lub więcej. Oznacza to, że nie długo spaceru lub jazdy samochodem daleko nie pozbawia Cię możliwości, aby cieszyć się swoją ulubioną kawę.

 

Przeczytaj więcej
x