Kawowa Mapa,
pierwszy kawowy portal na Ukrainie

Najnowsze publikacje dotyczące kawy

Ukraina weszła w pierwszej trójce krajów przez liczbę kawiarni otwartej do 2019

Ukraina zajęła trzecie miejsce w rankingu krajów europejskich, w których większość kawiarnie otwarte w 2019 roku. 

Badania przeprowadzone platformy informacji Allegra Group - organizator festiwali kawy w Nowym Jorku i Londynie, pisze Blackfield kawy.

W tym roku na Ukrainie został otwarty 16% więcej kawy niż w 2018 roku Ukraina w rankingu na trzecim miejscu - więcej kawiarnie otwarte w Rumunii i Kazachstanie. 

Całego rynku są Europa 37598 kawiarnie. Roku 2019 liczba placówek wzrosła o 3,4%. Do roku 2025, Allegra oczekuje rynek europejski ponad 45.000 sklepów.

Raport wykonany zgodnie z ponad 500 wywiadów z europejskiej branży kawowej, 8000 badań terenowych i badań rynku. Rankingi uwzględniają firmę otwarcia kawiarni i kawy we wszystkich kategoriach. 

Najbardziej aktywny - Costa Coffee (café 3154), Starbucks (kawiarnia w 2781) i McCafe z (2,469 kawiarniach) McDonalda. Firmy te zajmują prawie jedną czwartą rynku kawy w Europie.

Przeczytaj więcej
Kawa koktajl z imbirem, cynamonem i brzoskwinią

SKŁADNIKI:

 • Kawa rozpuszczalna - 200g
 • imbir podłoże - 2 g
 • Ziemia koritsa1 g
 • Gorzki Peach - 50 ml
 • Śmietana 11% - 50 ml
 • Peel apelsina - 15 g

PRZYGOTOWANIE:

 1. Przygotować szklankę.
 2. Pokonać wszystkie składniki
 3. Wlać do szklanki.
 4. Udekorować bitą śmietaną i skórkę pomarańczową.
Przeczytaj więcej
Pozbycie się plam kawowych

Kawa ulubiony napój wielu ludzi. Niektórzy wolą espresso, cappuccino, jeden jedną kawę bez kofeiny. Ale wszyscy miłośnicy kawy bez wyjątku sporadycznie spotkać płaty napoju.

Jak doprowadzić je z minimalną utratą tkaniny?

Reguła pierwsza: nie pozostawia plam później. Stare plamy czerpać znacznie trudniejsze niż świeże. Spróbuj zapraty rzecz jak najszybciej namylyvshy miejsce zabrudzenia i otarcia to dobrze.

Jeśli plama jest nadal sucha i vbralasya co moczyć w zimnej wodzie przez kilka godzin, po czym przemywa w dłuższym cyklu przy najwyższej możliwej do rodzaju temperatury tkanki.

Plamy kawy jedwabiu i wełny odzieży może przynieść mydła i roztworem amoniaku. „Babka” Metoda: Rub plam suchego mydła, a następnie zanurza się w czystej szczoteczka amoniaku.

Jeżeli, co nie może być myta (takich jak kanapy i dywanów), a następnie traktowania plam z nadtlenkiem wodoru. Nie zapomnij sprawdzić działanie nadtlenku na nevelyiy niezauważona obszarze tkanki. Nie Jeśli plama jest od razu poddać się dodać amoniaku.

Przeczytaj więcej
kawa tradycja 

Pojawienie się kultury picia kawy przez cały nowoczesny świat musi Arabowie, po raz pierwszy zrozumiał, że taki niezwykły, może nawet magiczny napój wymaga specjalnego traktowania.

Następnie uzyskał popularność kawy i kontynuuje triumfalny zasięg ogólnoświatowy. Nic więc dziwnego, że każdy kraj dokonał przyczynić się do rytuału picia kawy.

Austria

Austria kraj prawdziwą kawą, gdy napój jest zredukowana do poziomu mieszkańców kultowych. Viennese zakres kawy jest bardzo wysoka i wynosi często trzech napojów kilkanaście kawy, w tym szerokim zakresie barw od bieli do czerni. Mówią, że był czas, kiedy kelner przyniósł pasek koloru gość z dwudziestu odcieniach, z którymi mógł wybrać odpowiednią kawę.

Japonia

Japonia zawsze była krajem, w którym większą popularność herbaty. Ale mimo to, kawa już dawno zdobyła miłość japońskim. Prawie każda większa ulice miasta mogą mieć kawę z automatów.

Życie w kraju wolą niskie ziarno pieczenia. preferencje smakowe są dość zróżnicowane: może to być kawa mrożona z bitą śmietaną, mlekiem i tak dalej.

Japończycy znaleźli niekonwencjonalne wykorzystanie ziaren kawy. Biorą w nich kąpieli. Ich zdaniem, jest to świetny sposób, aby leczyć, że pacjent daje witalność.

Anglia

Rozprzestrzenianie kawy zaczęła się w Anglii o 50 latach XX wieku, co przyczyniło się do powstania kawiarniami, barami, zapożyczonych z Włoch.

Brytyjczycy wolą zrównoważony, gładki smak. Ale nadal smakuje trochę różni się od obecnej, używali czarnej kawy z przypraw i przypraw (sól, pieprz, cynamon, goździki, a nawet musztarda). Dodał, bitą śmietanę lub jajka. Kawa dobrze smakuje z mlekiem i śmietaną, kultury picia i angielskiej herbaty z mlekiem było bardzo korzystne dla niego. Inną tradycyjną przepis - kawa z figami. Uważa się, że jednym z siedmiu części fig i kawa w idealnej proporcji ciężkości.

Egipt

W Egipcie znajduje się tradycyjna etykieta kawy. Zasady są proste: ludzie o wysokim statusie społecznym i starszych zawsze służył pierwszej kawy. Ponadto, tradycyjnie zaprezentowane pierwsze mężczyzn potem kobiet. Uważa się, że kawa jest głównie mężczyźni napój. Użytkownicy korzystają nie tylko aromat i smak kawy, ale także prowadzić rozmowy, zabawy, palić fajki.

Finlandia

Obecnie wszystkie kraje skandynawskie, w tym Finlandii uznawane mistrzów konsumpcji kawy. W tym kraju, według ostrożnych szacunków, jest około 6 milionów ludzi kawy!

Jednym z interesujących cech hodowli Fiński - z oryginalnymi metodami oczyszczania napoju. Na przykład, należy to kawałek skóry suszone ryby, który dodaje się do gotowanej kawy. Napój ten przestaje być mętny. Po oczyszczeniu skóry jest usuwany i pić kawę z mlekiem, cukrem i śmietaną. Czasami, zamiast korzystania z ryb skorupek skóry. Jest on kruszony i mieszany ze wszystkimi składnikami napoju przygotowano i filtrowane przed użyciem.

Przeczytaj więcej
W Nowym Jorku, szukając degustator kawy

Twoje oczy nie oszukują cię: praca, w której można wypić kawę w Nowym Jorku, a nawet dostać za to naprawdę istnieje! 

Usługi dla hoteli i podczas podróży samochodem - Reservations.com - Otwarty degustatora praca kawy po irlandzku - napój przygotowany z kawy, irlandzkiej whisky, cukrem i śmietaną i bardzo odpowiednie dla śnieżny grudzień Nowym Jorku.

Co należy zrobić:

 • dostać w Nowym Jorku;
 • 8 wizyta specjalnie wybrane barów / restauracji i zamówić 1-2 porcji kawa po irlandzku i przekąsek do gustu;
 • cieszyć się atmosferą i uchwycić ich doświadczenia;
 • napisać recenzję 300 słów na wszystkich instytucji i dokonać osobistego rankingu najbardziej pyszne irlandzkiej kawy.

Degustator otrzyma $ 500 za jedzenie i napoje, a także $ 1500 - płacić za podróży, zakwaterowania i innych związanych z tym wydatków ogółem - 2000 $ za pracę.

Dla porównania, można wypełnić wniosek i przeprowadzić test - napisać 150-200 słów o swoim ulubionym napoju zimą i lokalizacji. Termin: 01 grudnia.

Reservations.com rozważyć kandydatów, którzy są starsze niż 21 lat i są obywatelami USA. Tak, niestety, ukraińskiego z konkursu, ale wtedy masz obywatelstwo amerykańskie czy wiesz, kto pasuje do tego oferta - Zapisz samej pracy. 

Źródłem Happy Monday

Przeczytaj więcej
Lavender RAF

W kawiarniach stały się powszechne wraz z cappuccino i latte zrobić kawę RAF. Napój ten jest także wykonana z espresso. 

Osobliwością jest to, że żaden krem ​​dodany osobno i natychmiast bitą kawę. Idealny dla tych, którzy lubią delikatne drinki śmietanka do kawy. 

Nawiasem mówiąc, można łatwo przygotować w domu i modne lawendy RAF. To wystarczy, aby zaopatrzyć się w suszonych kwiatów lawendy lub gotowym syropem lawendowym.

SKŁADNIKI:

 • Gorąco espresso - 25 ml
 • Śmietana 15% tłuszczu - 100 ml
 • Wysuszone lawendy L. - 0,5 godziny.
 • Cukier waniliowy - 1 ch L.
 • granulowany cukier do smaku

PRZYGOTOWANIE: 

 1. W młynku do kawy do mielenia cukru waniliowego z kwiatów lawendy.
 2. Krem ciepła.
 3. Wymieszać śmietanę z espresso, cukier waniliowy z lawendy i cukrem do smaku tradycyjnego. 
 4. Jeśli masz ekspres do kawy z parovidvodom, proces ogrzewania śmietanę i ubijania go łatwo połączyć. Jeżeli nie, należy Cappuchinators, fluorowco-Cappuchinators lub regularne miksera.
Przeczytaj więcej
x