Кавова Мапа,
Перший Кавовий Портал України

Останні публікації про каву

Коктейль “Кавова полуниця”

Жоден пристойний кавоман не зможе обійтися без улюбленого напою навіть у найспекотніші дні літа. Але варити звичайну каву не обов'язково - можна зробити кавовий коктейль! 

СКЛАДОВІ: 

 • 2 чашки еспрессо
 • 2 ч. л. малинового сиропу
 • 2 ч. л. шоколадного сиропу
 • полуниця (можна взяти інші ягоди чи фрукти)
 • збиті вершки
 • 2 кульки морозива
 • какао-порошок
 • кавові зерна

ПРИГОТУВАННЯ:

 1. Варимо і охолоджуємо каву.
 2. У склянку кладемо колотий лід.
 3. Четвертинками ріжемо ягоди і кладемо на лід.
 4. Наливаємо сиропи і каву.
 5. Прикрашаємо шапкою вершків.
 6. Кладемо кульку морозива.
 7. Прикрашаємо какао і кавовими зернами.
Читати далі
The iikone - Космічний пуровер з Польщі

Коли вже здавалося, що на переповненому ринку пуроверів просто не може з'явитися щось нове, Бартош Гарлінскі, польський дизайнер і завзятий кавоман, представив The iikone.

Не будучи професіоналом, він тим не менше, не раз виходив у фінал змагань в області кавової промисловості в Польщі. 

«Ми - ті люди, які бронюють рейси в дощовий Осло, плануючи кавову подорож, в той час, коли всі переміщаються на південь Європи, щоб провести сонячні дні на пляжі» - говорить Бартош про себе і свою дівчину-бариста.

The iikone - його перше знайомство з кавою з точки зору бізнесу. Конструкція з нержавіючої сталі не тільки має вражаючий дизайн, але і дає певні бонуси для якості заварювання. На відміну від звичайних пуроверів, де фільтр має безліч точок опори, в The iikone він тримається за рахунок одного металевого кільця, розтягуючись під вагою кави. За словами Гарлінскі, це дозволяє отримувати ще більш чистий смак напою.

Одним з питань, що хвилюють дизайнера при створенні The iikone, була можлива втрата температури кави при заварюванні у відкритому фільтрі. Але в ході експериментів з'ясувалося, що турбуватися нема про що. 

«Звичайний кемекс забирає температуру фільтра навіть швидше. Напевно, тому що розсіює тепло на досить велику площу. Важко виміряти і порівняти точні параметри того, що відбувається на поверхні фільтра» - зазначає Гарлінскі.

Однак, за його словами, він все ж провів міні-дослідження і з'ясував, що температура готового напою з кемекса в середньому на 0,4 градуса холодніше, ніж з The iikone. В цілому, винахідник обіцяє більш чисту чашку з повною відсутністю гіркоти в смаку.

Пуровер випускається в обмеженій кількості, і поки що орієнтується не на комерційне використання. При цьому він викликав неабиякий інтерес у сфері кавової промисловості, включаючи простих любителів кави, які можуть себе побалувати.

У планах у Бартоша Гарлінскі створення більш компактної та доступної за ціною моделі, яка могла б використовуватися в простих кав'ярнях.

Читати далі
Ентоні Капела «Аромати Кави»

«Кава... то нагадує дим багаття, то дивує фруктовими нотами, то пахне, як нова книга. Складно вловити й передати словами смак, але складніше вгадати і зберегти справжню любов...»

- Ентоні Капела «Аромати Кави»

Читати далі
Кава замість фарб: як малює український художник Радислав Дзюба

Немає нічого кращого, ніж чашка кави зранку. З цим не посперечаєшся, але ми і не збираємося. Так, хтось вважає за краще починати з ароматного напою новий день, і повільно, зі знанням справи смакувати кожен ковток. 

А хтось використовує її зовсім не для того, щоб самому насолодитися смаком, кольором і ароматом, але щоб радувати інших. Цю "кавову релігію" сповідують і художниця Карен Еланд (Karen Eland), і тандем Енджела Саркела (Angel Sarkela) і Енді Саур (Andy Saur).

Київський художник Радислав Дзюба (Radislav Dzyuba) також майстер такого мистецтва як кава-арт. Але все сталося зовсім випадково. Одного разу він сидів і думав, який би підібрати фон до своєї нової картини, а під рукою була тільки чашка зі свіжозавареною кавою. Цей "барвник" і пішов в справу. На подив вийшло дуже гарно, і з того часу Радислав користується тільки "харчовими фарбами".

Як же народжуються такі роботи? Спершу автор намічає контури майбутнього малюнка і проставляє чорнильною або пір'яною ручкою точки в тих місцях, де будуть тіні. Потім чаєм (якщо потрібен світлий тон) або кавою (коли потрібен тон темніше) заливає малюнок в потрібних місцях. Ну і як останній штрих - промальовування відблисків акриловими білилами. Здається, що це так просто, але насправді, процес вимагає величезної витримки і займає багато часу.

Читати далі
Німецькі вчені назвали корисну для серця дозу кави

Приємна новина для кавоманів! Міф про згубний вплив улюбленого напою на здоров'я нарешті зруйнований. Більш того названа корисна для серця доза. 

Вчені з Дюссельдорфської університету імені Генріха Гейне встановили, що чотири чашки кави в день позитивно впливають на активність клітин серця та їх здатність до відновлення. Така порція може допомогти в профілактиці діабету другого типу, серцевих захворювань та інфаркту.

Вся справа в тому, що кофеїн стимулює роботу важливих регуляторних білків в клітинах міокарда.

Експеримент проводили на мишах, які пережили серцевий напад. Їм 10 днів давали кофеїн разом з водою. Доза дорівнювала прийому людиною чотирьох чашок кави в день. В результаті тварини відновлювалися швидше. Цікаво, що мишам у віці і з ожирінням кава теж пішла на користь.

Ну що ж, ми з чистою совістю біжимо за третьою чашкою. Або вже четвертою?

Читати далі
В Японії відкрилась перша робокав'ярня

В Японії відкрилася перша роботизована кав'ярня, де робот замінив бариста, щоб подавати каву відвідувачам.  

Відвідувачі закладу в Токіо «Henn-na Café», що в перекладі з японської означає «Дивне кафе», де за 3 долари можна поласувати напоєм. Робот-бариста, якого називають «Сойєр», здатний подавати максимум п'ять чашок кави за один раз, витрачаючи на кожну менше 5 хвилин. Забрати своє замовлення можна вже через 2-4 хвилини, використовуючи отриманий чек з QR-кодом. 

Це перша в світі кав'ярня, в якій клієнтів обслуговуватиме механічний персонал. На думку власників закладу, роботи усунуть проблему з дефіцитом робочих і знизять вартість кави. 

Так як робот-бариста здатний обслужити відразу 5 осіб, приготувавши їм за найкоротші терміни зовсім різні напої (латте, каву, гарячий шоколад, капучино, чай). До того ж він приваблює клієнтів, за його роботою всі спостерігають з інтересом. 

Ця технологічна розробка не нова в Японії, туристичне агентство H.I.S. в центрі Токіо відкрило третій готель «Henn-na», де роботи допомагають реєструвати гостей і чистити вестибюль. Після того, як два інших готелі в Токіо й Нагасакі на півдні Японії стали відомими туристичними визначними пам'ятками, така ідея здається все цікавіше для інвесторів.

Читати далі
x