Кавова Мапа,
Перший Кавовий Портал України

Останні публікації про каву

У NASA показали "кавову" атмосферу Юпітера

Фахівці космічного агентства порівняли атмосферу газового гіганта з кавовим напоєм через коричневі кольори і "молочні" розводи.

У NASA показали новий знімок атмосфери Юпітера, схожий на каву. Знімок з'явився на офіційній сторінці Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору в Instagram.

Фахівці порівняли атмосферу планети з кавовим напоєм зазначивши, що хмари кружляють в ній, як молоко в напої. Крім того, на знімку переважають коричневі, чорно-сірі і молочно-білі кольори, що робить схожість з кавою ще більш правдоподібною.

Фото було зроблено за допомогою обладнання космічного корабля Юнона в північно-північному помірному поясі Юпітера. Над поліпшенням якості зображення працювали фахівці Джеральд Ейхштадт і Шон Доран.

Читати далі
Вчені з'ясували, від яких хвороб рятує кава

Кофеїн допомагає вберегти мозок від старіння (нейродегенерації) та служить профілактикою інших когнітивних захворювань. До таких висновків дійшла міжнародна група вчених на чолі з Девідом Блумом (INSERM, Лілль, Франція) і Луїзою Лопес (Інститут молекулярної медицини, Лісабон, Португалія), передає Nature.

Вчені в ході експериментів над щурами з'ясували, що кофеїн блокує рецептор А2А, який викликає проблеми з пам'яттю, стресом і передчасним старінням. Вони проводили для щурів терапію, використовуючи аналог кофеїну. В результаті у тих знизилася активність рецептора А2А. Це призвело до відновлення нормальної роботи мозку щурів, поліпшенню їх пам'яті і скорочення стресу.

Читати далі
Коктейль “Кавова полуниця”

Жоден пристойний кавоман не зможе обійтися без улюбленого напою навіть у найспекотніші дні літа. Але варити звичайну каву не обов'язково - можна зробити кавовий коктейль! 

СКЛАДОВІ: 

 • 2 чашки еспрессо
 • 2 ч. л. малинового сиропу
 • 2 ч. л. шоколадного сиропу
 • полуниця (можна взяти інші ягоди чи фрукти)
 • збиті вершки
 • 2 кульки морозива
 • какао-порошок
 • кавові зерна

ПРИГОТУВАННЯ:

 1. Варимо і охолоджуємо каву.
 2. У склянку кладемо колотий лід.
 3. Четвертинками ріжемо ягоди і кладемо на лід.
 4. Наливаємо сиропи і каву.
 5. Прикрашаємо шапкою вершків.
 6. Кладемо кульку морозива.
 7. Прикрашаємо какао і кавовими зернами.
Читати далі
The iikone - Космічний пуровер з Польщі

Коли вже здавалося, що на переповненому ринку пуроверів просто не може з'явитися щось нове, Бартош Гарлінскі, польський дизайнер і завзятий кавоман, представив The iikone.

Не будучи професіоналом, він тим не менше, не раз виходив у фінал змагань в області кавової промисловості в Польщі. 

«Ми - ті люди, які бронюють рейси в дощовий Осло, плануючи кавову подорож, в той час, коли всі переміщаються на південь Європи, щоб провести сонячні дні на пляжі» - говорить Бартош про себе і свою дівчину-бариста.

The iikone - його перше знайомство з кавою з точки зору бізнесу. Конструкція з нержавіючої сталі не тільки має вражаючий дизайн, але і дає певні бонуси для якості заварювання. На відміну від звичайних пуроверів, де фільтр має безліч точок опори, в The iikone він тримається за рахунок одного металевого кільця, розтягуючись під вагою кави. За словами Гарлінскі, це дозволяє отримувати ще більш чистий смак напою.

Одним з питань, що хвилюють дизайнера при створенні The iikone, була можлива втрата температури кави при заварюванні у відкритому фільтрі. Але в ході експериментів з'ясувалося, що турбуватися нема про що. 

«Звичайний кемекс забирає температуру фільтра навіть швидше. Напевно, тому що розсіює тепло на досить велику площу. Важко виміряти і порівняти точні параметри того, що відбувається на поверхні фільтра» - зазначає Гарлінскі.

Однак, за його словами, він все ж провів міні-дослідження і з'ясував, що температура готового напою з кемекса в середньому на 0,4 градуса холодніше, ніж з The iikone. В цілому, винахідник обіцяє більш чисту чашку з повною відсутністю гіркоти в смаку.

Пуровер випускається в обмеженій кількості, і поки що орієнтується не на комерційне використання. При цьому він викликав неабиякий інтерес у сфері кавової промисловості, включаючи простих любителів кави, які можуть себе побалувати.

У планах у Бартоша Гарлінскі створення більш компактної та доступної за ціною моделі, яка могла б використовуватися в простих кав'ярнях.

Читати далі
Ентоні Капела «Аромати Кави»

«Кава... то нагадує дим багаття, то дивує фруктовими нотами, то пахне, як нова книга. Складно вловити й передати словами смак, але складніше вгадати і зберегти справжню любов...»

- Ентоні Капела «Аромати Кави»

Читати далі
Кава замість фарб: як малює український художник Радислав Дзюба

Немає нічого кращого, ніж чашка кави зранку. З цим не посперечаєшся, але ми і не збираємося. Так, хтось вважає за краще починати з ароматного напою новий день, і повільно, зі знанням справи смакувати кожен ковток. 

А хтось використовує її зовсім не для того, щоб самому насолодитися смаком, кольором і ароматом, але щоб радувати інших. Цю "кавову релігію" сповідують і художниця Карен Еланд (Karen Eland), і тандем Енджела Саркела (Angel Sarkela) і Енді Саур (Andy Saur).

Київський художник Радислав Дзюба (Radislav Dzyuba) також майстер такого мистецтва як кава-арт. Але все сталося зовсім випадково. Одного разу він сидів і думав, який би підібрати фон до своєї нової картини, а під рукою була тільки чашка зі свіжозавареною кавою. Цей "барвник" і пішов в справу. На подив вийшло дуже гарно, і з того часу Радислав користується тільки "харчовими фарбами".

Як же народжуються такі роботи? Спершу автор намічає контури майбутнього малюнка і проставляє чорнильною або пір'яною ручкою точки в тих місцях, де будуть тіні. Потім чаєм (якщо потрібен світлий тон) або кавою (коли потрібен тон темніше) заливає малюнок в потрібних місцях. Ну і як останній штрих - промальовування відблисків акриловими білилами. Здається, що це так просто, але насправді, процес вимагає величезної витримки і займає багато часу.

Читати далі
x