Przypowieść: najlepsza kawa 
coffee

Właściciel jednej firmy, nie radząc sobie ze swoim biznesem, zaczął szukać asystenta. Po długiej selekcji zostało trzech facetów, którzy nadawali się na wolne stanowisko. Wszyscy mieli swoje specjalne umiejętności i zdolności, które pomogły im poradzić sobie z niezbędną pracą.

Ostatnim zadaniem dla nich było poinstruowanie właściciela firmy - zrobić kawę.

Pierwszy kupił w najbliższym sklepie słoik kawy rozpuszczalnej i cukru, przegotował wodę, zaparzył kawę i poszedł z nim do gabinetu przyszłego szefa.

Drugi znalazł w internecie dobry przepis na kawę, poszedł do specjalnej kawiarni po kawę i potrzebne przyprawy, a swoją kawę przynosił dopiero wtedy, gdy wypił dobrego drinka - za to trzy razy zaparzał kawę.

Trzeci poznał numer telefonu słynnego baristy - specjalisty od parzenia kawy - i złożył mu zamówienie. Dostarczono kawę od słynnego baristy i wraz z nim facet wszedł do biura właściciela firmy.

Właściciel firmy zatrudnił trzeciego kandydata. Wyjaśnił swoją odpowiedź następująco:

- Nie potrzebuję osoby, która umie zaparzyć kawę. Dlatego drugi facet postąpił źle, choć jego chwalebna odwaga w nauce czegoś nowego i umiejętność dobrego wykonywania swojej pracy. Nie potrzebuję też kogoś, kto mimo jakości pracy goni za szybkim efektem, jak pierwszy nów. A trzeci nie bał się przyznać, że nie jest ekspresem do kawy, ale znalazł fachowca, który wykonał pracę, z którą sam sobie nie radził. Tylko taka osoba jest w stanie zarządzać firmą.

A potem uśmiechnął się i dodał:

- Jednak może chodzi o to, że kawa właśnie okazała się najlepsza.

Podzielić się
poprzedni artykuł następny artykuł