Змінити вороже середовище: притча про каву
coffee

Приходить до вчителя учень і говорить:

«Вчителю, я дуже втомився від свого важкого життя. Маю труднощі та проблеми, завжди пливу проти течії... Та більше не маю сил. Що ж мені робити?»

Замість відповіді вчитель поставив на вогонь три однакові ємності, наповнені водою. В онну поклав моркву, в іншу – яйце, в третю – насипав зерна кави. Через деякий час виклав моркву, яйце, а з з третьої ємності вилив у чашку рідину.

«Що змінилося?» – спитав він в учня.

«Морква та яйце зварилися, а зерна кави розчинилися у воді», – відповів учень.

«Ні, – відповідає вчитель. – Це поверхневий погляд на речі. Але придивися: тверда морква в окропі стала м'якою. Крихке яйце стало твердим. Вони не змінилися зовні, а під впливом однаково несприятливих обставин змінили свою структуру. Так само й люди – сильні зовні можуть розклеїтись і стати слабаками там, де крихкі і ніжні лише затвердіють і зміцніють».

«А кава?» – уточнив учень.

«О! Це найцікавіше! Зерна кави повністю розчинилися в новому ворожому середовищі і змінили його – перетворили окріп в чудовий ароматний напій. Є особливі люди, які не змінюються в силу обставин – вони змінюють самі обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання з ситуації».

Подiлитися
попередня стаття наступна стаття