Lifhakhi
Як готувати смачну каву в домашніх умовах Co to jest różowa kawa i jak zrobić ją w domu Jak wybrać wodę do kawy Dlaczego potrzebujesz odpowiedniego młynka? Czy kawa neutralizuje alkohol? Kawa po turecku jest tajemnicą Magia sztuki latte. Część 2 Magia sztuki latte. Część 1 Nieprawda: jak odróżnić podróbkę od oryginału? 5 powodów, dla których warto kupić kubek w zimnych porach roku Zasady przechowywania kawy Kiedy i jak pić kawę to wskazówki Kawa w łóżku: zasady poddawania się Jak pozbyć się plam po kawie Od espresso do zimnego bru: szopka napojów kawowych. Część 2 (zimne napoje) Od espresso do zimnego bru: szopka napojów kawowych. Część 1 (gorące napoje) Jak parzyć pyszną kawę?  Po co dodawać szczyptę soli do kawy? Jak wybrać najlepszą kawę. Wskazówki i ratunki FrankOne: Nowy gadżet do kawy Lifehacks, o których powinni wiedzieć wszyscy producenci kawy Jak wybrać młynek 20 błędów, które sprawiają, że podczas przygotowywania kawy. część 2 20 błędów, które sprawiają, że podczas przygotowywania kawy Infografika: Jak wybrać szlifowania Jak wybrać filiżankę cappuccino Bombochky kąpiel z kawą Mogę jeść fasolę? Dlaczego kawa podawana jest z wodą Jak zrobić kawę w prasie francuskim Jak wybrać prezent kawy? Jak przestać pić zbyt dużo kawy? 4 kroki kofeyinozalezhnyh Kawa i natura Jak utrzymać świeżą kawę? Pić kawę i zasnąć dom kawa kosmetyki Jak zrobić kawę użytecznego Sekret doskonałej pianki kawy Inhalator kofeiny lub nowy symbol Ameryki? domu i biura Coffee Corner Dlaczego wolą ziaren kawy Espresso vs fake-: jak odróżnić? Jak odróżnić autentyczny od fałszywych kawy Jak robi dobrą kawę instant? Korzyści z kawy svizhoobsmazhenoyi Jak utrzymać świeżą kawę? Kemeks: parzenia kawy przez filtr Jak kawa parzona prawdziwi Europejczycy, wspaniałe tajemnice smaku Przygotować cappuccino w domu Jak wybrać ekspres do kawy Dokonywanie domu smak kawy? Kawa cezve ukraińskiego mistrza! 11 kroków do idealnego filiżankę kawy Aby wybrać Gejzer kawę? Co zrobić, jeśli przypadkowo wylany laptopa lub zapisać do kawy z klawiatury komputera Marzenia! .. 3d dane kawy Daphne Tan Kawa smakuje kilka przydatnych wskazówek: Metoda naukowa nie rozlać kawy Jak wybrać usługę kawy? Jak należy zaparzyć kawę Turka Zachować świeżą kawę Jak wybrać prezent kawy Jak podawać kawę? Czy próbowałeś kawę z Złoto: Bushido 24 karatowego złota lub espresso z płatkami złota? Jak smażyć kawy w domu Szczegóły mielenia kawy Jak radzić sobie z letnich upałów: Top 3 licznik zimnej kawy Brytyjski projektant stworzył budzika, który może zrobić kawę Filiżanka kawy c projektant Alternatywne metody zaparzania kawy kawa przechowywanie tajemnic A jaka jest twoja kawa rytuał?
Magia sztuki latte. Część 1
coffee

Czy widziałeś, jak profesjonalni bariści pisują kawę, dekorując ją oszałamiającymi rysunkami? Też chcesz spróbować? 

Ten rodzaj rysowania nazywa się sztuką latte i każdy, kto twierdzi, że jest nudny i nieciekawy, kłamie lub nigdy nie pił kawy parzonej rękami mistrza.

Pomimo nazwy rysunki są odpowiednie nie tylko dla latte. Świetnie wyglądają w filiżance cappuccino, a także w filiżance mocnego espresso. A teraz nauczysz się, jak tworzyć takie mini-arcydzieła w domu i co trzeba.

Aby coś sensownego pojawiło się w twoim kubku, będziesz musiał budować cierpliwość i ciężko trenować przez co najmniej trzy miesiące. Ale lepiej zacząć zakupy.

Co zajmie sztuka latte?

Nie próbuj opanować sztuki latte przy pomocy przyborów domowych, które znajdziesz w domu. Nawet z filiżanką w końcu będziesz chciał kupić nowe, aby poszerzyć je i być porcelaną.

Minimalna ilość potrzebnego sprzętu:

  • Ekspres do kawy do przygotowywania espresso i ubijania piany mlecznej.
  • Pinczer - małe metalowe naczynie z dziobkiem. W życiu codziennym służy do bicia mleka, ale dla ciebie będzie to główne narzędzie pracy.
  • Drewniane patyczki, na przykład wykałaczki. Za ich pomocą narysujesz cienkie, wyraźne linie. Lub od razu zdobądź specjalne pióro do rysowania i łatwiej jest z nim pracować.
  • Dozownik kakao lub cynamonu. Rodzaj kredensu, po prostu bardzo dobry, z którym stworzysz obraz tła.
  • Jeśli chcesz, możesz użyć różnych szablonów i innych zabawek, ale prawdziwymi profesjonalistami są tylko dobry pinczer i, oczywiście, dobra kawa.

Kawa i mleko do latte art

Ogromną rolę w tworzeniu rysunków odgrywa nie tylko technika wykonania, ale także jakość składników. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią kawę, znaleźć mleko wysokiej jakości i odpowiednio go ubić. Niezależnie od tego, jak piękny jest projekt, smak i aromat kawy zawsze będą na pierwszym miejscu.

W przypadku sztuki latte lepiej wybrać dobrze palone ziarna kawy. Powinny zostać zmielone bezpośrednio przed przygotowaniem napoju. Przede wszystkim poprawi smak. Ponadto w odpowiednio zaparzonej kawie powstaje piana - znak wysokiej jakości napoju i świetna baza do rysowania.

Zanim stworzysz sztukę latte, musisz ćwiczyć sztukę mlecznego mleka. Aby uzyskać gęstą piankę mleczną, konieczne jest wzięcie schłodzonego do około 4 stopni mleka o średnim tłuszczu (około 3%). Możesz strzelać bezpośrednio w pinczera za pomocą kranu parowego, który znajduje się praktycznie w każdym ekspresie do kawy.

Żuraw powinien zostać zanurzony na około 1,5 cm, a proces nie zajmuje więcej niż 30 sekund. Dźwiękiem można kontrolować proces spieniania mleka: należy go równomiernie sykać. Do sterowania ogrzewaniem można użyć specjalnego termometru lub polegać na odczuciach, w temperaturze niezbędnej w 65-75 stopniach do trzymania w rękach metalowy szczypiec jest już nieprzyjemny.

Podzielić się
poprzedni artykuł następny artykuł