Iсторiя
Про любов і каву Україна увійшла в ТОП-3 країн за кількістю відкритих кав'ярень за 2019 рік Історія гейзерної кавоварки: як з'явилася знаменита la moka, що стала символом Італії Як з'явився Копі-лювак?  В Арктиці знайшли бочку з кавою 1902 року Історія кави  Все починається з кави: історія двох світових бізнес-гігантів Ще кілька слів про історію кави… Кава країн світу Найвідоміші кавомани Турецька кава і ЮНЕСКО Еволюція кави. Частина 1-ша. Походження слова Еволюція кави. Частина 1-ша. Походження слова З чого почалася кавова історія? ТОП 5 НАЙЦІКАВІШИХ ФАКТІВ ПРО КАВУ Велика ілюстрована історія кави Велика ілюстрована історія кави Велика ілюстрована історія кави Велика ілюстрована історія кави Велика ілюстрована історія кави Італійські кавові традиції Велика історія кави Велика історія кави Велика історія кави Велика історія кави Велика історія кави Велика історія кави Велика історія кави... Велика історія кави... Паризькі жінки чудові, львівські - прекрасні Любов до кави, що переросла у манію ФОТОФАКТ: незвичайна японська кав'ярня Starbucks Ворожіння на кавовій гущі – найдавніший спосіб зазирнути в майбутнє Особливості національного кавування: скандинавські країни Як сталося, що найдорожчу в світі каву добувають з екскрементів куниці? Подорож кави по світу Географія і сорти кави Кавові легенди. Шлях кавового дерева через Атлантичний океан Заборонене задоволення: кавова історія Німеччини Чи знаєте ви, хто відкрив підбадьорюючу якість кави? Кавовий напій для отримання насолоди Історія походження кави Кава в Японії З чим п’ють каву в інших країнах Бразильська кава Кава в Радянському союзі Кава з Гавайських островів Світ «Starbucks»: історія легенди (частина 1) Світ Starbucks: історія легенди (частина 2) Кавовий розклад Традиції львівської кави
Про любов і каву
coffee

Любов, подружня зрада, політика. Це не переказ нового бестселера, а цілком реальна історія, яка сталася трохи менше 300 років тому, і завдяки якій в Бразилії стали вирощувати каву.

У 1727 році молодий полковник Франсіску ді Мелу-Пальета був запрошений до Гвіани врегулювати прикордонні суперечки між Францією і Голландією. У той час обидва уряди активно вирощували тут каву, чому сприяв теплий і вологий клімат регіону. Голландці завезли кавові пагони з острова Ява, а французи з Ємену. Але, захищаючи свої економічні інтереси, обидва уряди суворо стежили, щоб колонії покидали вже обсмажені, ошпарені або висушені, нездатні до проростання зерна.

Під час перебування в Гвіані Паельта закохується в красуню-дружину французского керуючого колонії. Вони таємно зустрічаються протягом усього перебування португальця в регіоні. Але після успішного врегулювання конфлікту, полковник змушений був повернутися до Бразилії. І на прощання кохана дарує йому букет квітів, в якому вміло замасковані саджанці кави, як нагадування про той час, коли вони були разом.

Так кава потрапила до Бразилії. Цінність її зросла в очах романтичних бразильців ще й тому, що вона була отримана в подарунок з рук прекрасної жінки, яка, незважаючи на небезпеку, що їй загрожувала, зважилася на цей вчинок. 

І хто знає, могли б ми насолоджуватися ароматним напоєм щоранку, якби не сміливість і любов однієї жінки?

Подiлитися
попередня стаття наступна стаття